Новини

Дах монастиря XVIII століття відновлять в Олеську

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького спрямує 19,3 млн грн на відновлення колишнього монастиря капуцинів в смт. Олесько Буського району. Підряд отримало ПП «Спецавтогідробуд».

Як повідомляють  «Наші гроші. Львів», за ці кошти в будівлі повністю перекриють дах, відреставрують карнизи, зроблять вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановлять пожежну сигналізацію, блискавкозахист та проведуть електрику. Роботи завершать до кінця цього року.

Речник галереї Василь Мицько пояснює, що стислість термінів зумовлена необхідністю освоїти гроші та наближенням зими.

«Тодішнє перекриття було тимчасове, воно зиму вдало простояло. Вкладати додатково у ще одне тимчасове перекриття – недоцільно. Ми не знаємо, яка ситуація буде з іншою частиною даху, тому краще робити все зразу серйозно», − зазначає Мицько.

За його словами, підрядник залучив максимальну кількість працівників та розширив робочі графіки для якісного відновлення покрівлі.

Колишній монастир капуцинів збудований у XVIII столітті, він є пам’яткою архітектури національного значення. Львівська національного галерея мистецтв використовує ці приміщення як фондосховище, в основному для скульптур. Тут розташовані цінні експонати, зокрема лише два з них, за словами гендиректора галереї Тараса Возняка, коштують по 5 млн доларів.

Наразі покрівля комплексу – аварійна. На початку січня цього року частина даху костелу капуцинів обвалилася, хоча ні люди, ні експонати не постраждали. Тоді будівлю накрили плівкою для захисту від снігу та води, а Львівська облдержадміністрація пообіцяла вже в березні почати реставрацію покрівлі.

Новини