Новини

Золочівська молодь поринула в епоху козацтва

Цьогоріч Товариство «Золочів – Шьонінген: партнери» здобуло перемогу у конкурсі громадянського суспільства. Відтак, за фінансової підтримки Львівської ОДА місто поринуло в епоху козацтва.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Проєкт «Театралізоване дійство: Богдан Хмельницький на Золочівських валах. Продовження…» об’єднав понад пів сотні учнів середніх та старших класів місцевих шкіл Золочівського району. Усі вони одягнувши козацький стрій, вишиванки стали частиною великого театрального дійства.

Як розповіли організатори, учасники відтворили події 370-річної давності, коли згідно з історичними архівними матеріалами, Гетьман України Богдан Хмельницький відвідав  Церкву Святого Миколая у Золочеві, де отримав благословення на переможну для козаків Зборівську битву з татарами.

Саме у сквері «Зелений яр», який є частиною туристично-історичного комплексу пам’ятки національного значення XVI століття Церкви Святого Миколая, відбувалося формування основного військового козацького табору.

Під час атракції вже сучасний Богдан Хмельницький, як у давні часи, звертався до гурту, йому відповідали козаки-школярі. Під час заходу лунали козацькі пісні, всіх охочих частували кулішем.

Керівник товариства, яке організувало захід, Юлія Криницька розповіла, що метою проєкту є сформувати у молоді цінності національної свідомості, плекати гордість за своє минуле на прикладі історії рідного краю.

«Також важливо донести до сучасного покоління інформацію про  історичну цінність скверу «Зелений яр» у Золочеві. Окрім цього, розповісти про роль Гетьмана України Богдана Хмельницького у формуванні історичного минулого скверу та міста Золочева в цілому. На жаль, сучасне покоління мало знає про події, які відбувалися у рідному місті Золочеві у часи Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття»,-  зазначила вона.

Під час реалізації проєкту також провели онлайн конкурс дитячих малюнків «Мій козацький край». Переможцями стали діти-учасники Золочівського молодіжного театру «Край».

Юні художники отримали в подарунок книги, які передав департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.

«Театральне дійство дозволяє вже сучасним людям перенестися в епоху козацтва та не лише почути історичні факти, а й візуально побачити подію цього важливого для нащадків дня. Так інформація краще сприймається і головне запам’ятовується дітьми та молоддю. І вже наступного разу, коли юнак чи дівчина проходитимуть мимо місця події, вони точно пам’ятатимуть її історичну цінність, і що важливіше цінність події, яка є частиною історії їхньої держави. Реалізація таких проєктів є також гарною можливістю для залучення молодих та ініціативних людей, які не байдужі до культурно-просвітницького розвитку свого району, області та країни в цілому», – зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Новини