Чужі краї

Занзібар. Доступна екзотика

Короновірусні обмеження суттєво струсонули світ туризму. Багато популярних маршрутів стали недосяжними, натомість мандрівники відкрили для себе нові місця, як, приміром, Занзібар, котрий ще донедавна вважався чимось украй екзотичним, а сьогодні став одним з найпопулярніших і доступних напрямків.

Занзібар – найбільший острів і найбільше місто (257 тисяч) однойменного архіпелагу, який є частиною Танзанії. Найдраматичніші сторінки занзібарської історії припадають на ХІХ століття, коли османський володар Саїд Ібн Султан встановив контроль над значними ділянками африканського узбережжя і переніс сюди свою столицю. Острів переживав новий підйом, пов’язаний із збільшеним попитом на слонову кістку та рабів, про що сьогодні нагадують сумні пам’ятники. Водночас при султані на Занзібарі велося широке будівництво. Історичний центр Занзібару зі старою забудовою, так зване «Кам’яне місто», внесено до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Проте подорожуючих на Занзібарі все ж у першу чергу приваблює можливість побувати серед майже дикої природи, побачити на власні очі гігантських черепах і бешкетних мавп, а також прогулятися місцями, пов’язаними з найвідомішим уродженцем Занзібару Фреді Меркюрі. І все це, як захоплено відзначають усі, хто побував на Занзібарі, обходиться дуже бюджетно.

Фото: Тетяна Рефцьо

Чужі краї