Постаті

ЧАРНЕЦЬКИЙ Миколай. Блаженний чудотворець

Один з найшанованіших у народі отців Греко-Католицької церкви народився 14 грудня 1884 року в селі Семаківці Городенківського району Івано-Франківщини у бідній родині Олекси та Параскевії Чарнецьких.

Після закінчення колегії свznjuj Йосафата в Римі 2 жовтня 1909 рjre був висвячений на священика. Захистив докторат із догматики в Римі і був духівником і професором духовної семінарії в Станіславові. У 1919 році вступив на новіціат отців Редамптористів у Збоїщах біля Львова.

У 1926 рjws Папа Пій XI назначив його Апостольським візитатором для українців Волині і Полісся. Архієрейські свячення відбулися 2 лютого 1931 року у Римі. Згодом митрополит Андрей Шептицький призначив єпископа Чарнецького Апостольським Екзархом Волині та Підляшшя.

11 квітня 1945 року отець Миколай був заарештований НКВС і засуджений до 6 років каторги в Сибіру. Помер 2 квітня 1959 рjre у Львові, похований на Кульпарківському цвинтарі. У 1960-х? під час ліквідації кладовища, перепохований на Личакові, а 4 липня 2002 року мощі Блаженного перенесли в храм священомученика Йосафата у Львові.

Зважаючи на свідоцтво праведного життя блаженної пам’яті Кир Миколая Чарнецького, зокрема, його витривалість, мужність та вірність Христовій Церкві, виявлені в часи переслідувань, ще у 1960 році розпочато беатифікаційний процес. 24 квітня 2001 року Святійший Отець Іван Павло ІІ підписав декрет про беатифікацію Єпископа Миколая Чарнецького як блаженного мученика за Христову Віру. Під час Святої Архієрейської Літургії 27 червня 2001 року у Львові Святійший Отець Іван Павло ІІ проголосив Миколая Чарнецького блаженним.

У рідному селі владики Семаківцях в його честь збудовано церкву. Іменем Блаженного Миколая Чарнецького названо Вищий духовний інститут УГКЦ.

Постаті