Новини

ЛОДА взялася за порятунок Миколаївської фортеці

Частину Миколаївської фортеці вже кілька років різні зацікавлені особи пробують перетворити на піщаний кар’єр. Щоб зберегти пам’ятку,  ЛОДА  ініціювала в стислі терміни завершити формування всієї облікової документації на складові частини комплексу.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

“Відповідно до розпорядження голови від 13 листопада минулого року, 19 січня департамент архітектури та розвитку містобудування скерував у Міністерство культури та інформаційної політики нову облікову документацію на дві частини пам’ятки – опорний пункт “Угрелище” та печерні сховища “Середні печери” для внесення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток.  Перед тим облікову документацію розглянула та погодила Консультативна рада, що діє при облдержадміністрації.  Що важливо,  Миколаївська об’єднана територіальна громада, розуміючи важливість цієї пам’ятки, ініціює розроблення облікової документації на складові комплексу і готова виділити фінансування на  розробку документації”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Зазначимо, у  2019 році, на замовлення Миколаївської районної ради, науковці виготовили облікову документацію на цю пам’ятку. Її розглянула і погодила тодішня консультативна рада, після чого департамент архітектури скерував документи до Міністерства культури, з відповідним розпорядженням голови обласної адміністрації. Проте відповіді щодо цієї документації від міністерства досі нема.

У січні до департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА надійшов лист Мінкульту.  В ньому йдеться про те, щоб внести миколаївську фортецю як об’єкт культурної спадщини у перелік пам’яток культурної спадщини області відповідно до рішення експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики на основі документації розробленої КП ЛОР “Реставрація замків і палаців Львівщини”.

“На розгляді Консультативної ради при департаменті архітектури ця документація не перебувала, як визначено Законом України “Про охорону культурної спадщини” (ст. 6).  Під час засідання робочої групи в облдержадміністрації експерти зазначили, що низка цінних об’єктів, які перебувають на території фортеці, вказані, як уже неіснуючі і не враховані в цій документації. Відтак, ми до міністерства скерували лист щодо зняття з розгляду цієї документації”, – додав Юрій Бучко.

Окрім того, 9 лютого відбудеться чергове засідання Консультативної ради, яка має розглянути облікову документацію і прийняти щодо неї рішення.

Нагадаємо, Миколаївська фортеця – пам’ятка історії місцевого значення №2967 Лв, комплекс оборонних укріплень, створений у 1910-1914 роках ХХ ст на території сучасного Миколаєва на Львівщині, для захисту переправи через Дністер. Також фортеця прикривала дорогу на Львів. У 1919 році підрозділи УГА на укріпленнях Миколаївської фортеці стримували наступ польських підрозділів, а до кінця 1954 року тут були дві криївки УПА.

Новини