Новини

Музейники провели експедицію давніми церквами Франкового краю

Підсумки музейної експедиції давніми церквами Франкового краю вражають – віднайдено втрачені ікони давнього Унятицького монастиря. На сьогодні ми маємо велику потребу в збільшенні чисельності та якості аналізу артефактів, адже однією із умов поступу історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» до статусу Національного є збільшення кількості фондових одиниць.

Про це прес-службі Львівської обласної ради розповів  директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

Є вже результати першої в цьому році експедиції  НАН України, Коломийського реставраційного центру та заповідника “Нагуєвичі” – від  давніх церков Монастиря Дережицького, церкви в селі Унятич та до двох церков села Бронниця. За словами професора Володимира Александровича, ця експедиція дала унікальний результат, оскільки вдалося локалізувати значну частину старовинного богослужбового одягу, який буде передано у фонди музею, а також ідентифікувати кільканадцять примірників стародруків, які належали давнім монастирським бібліотекам.

Окремо вдалося укласти до музейного реєстру сницарські пам’ятки парафіяльних некрополів початку ХІХ-ХХ ст., штемпелі іконографічних фірм міжвоєнного періоду зі Львова та Самбора, а також особливий тип меблів з інтер’єрної культури доби Івана Франка.

Щонайважливіше встановлено перелік старовинних ікон, які потребують першочергового порятунку, оскільки належали мистецьким школам XVII-XVIII ст.

В рамках 5-річної програми розвитку науково-дослідної справи історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» на 2017-2022 роки,  затвердженої у 2017 році Львівською обласною радою, в цьому році продовжується масштабна робота із організації етнографічних, етнологічних, музейних, археологічних та архівно-пошукових виїзних розвідок та експедицій. Їх завдання – не тільки поповнення фондів музею Івана Франка в Нагуєвичах, але й формування загального реєстру пам’яток Франкового краю від найдавніших часів до сучасності.

Новини