Новини

Під портретом Яна Собеського віднайшли втрачену пам’ятку

У Львівському історичному музеї на площі Ринок,2 (палац Бандінеллі) експонують картину, яка для реставраторів стала справжнім відкриттям. Про це Гал-інфо розповіли у Львівському історичному музеї.

Йдеться про портрет невідомого чоловіка з монетами, який кілька століть був захованим під портретом короля Яна ІІІ Собеського, повідомляє Гал-інфо.

Ця картина потрапила до музею саме, як королівський портрет і згідно з музейними актами датувалася ХІХ ст. Полотно було пошкоджено і потребувало реставрації. Музейники не знали, що в процесі відновлення вони віднайдуть втрачену пам’ятку.

В коментарі Гал-інфо художник реставратор першої категорії Львівського історичного музею Юрій Буньо, який і зробив сенсаційне відкриття, розповів про те, як це сталося. Реставратор прийшов працювати у Львівський історичний музей у 2018 році.

“Це була моя перша реставраційна робота  – портрет короля Яна ІІІ Собеського. У процесі реставрації я виявив цікаву знахідку. Від самого початку не було й думки, що портрет перемальований, гадав це така авторська робота. Коли почав  вирівнювати основу зіштовхнувся з проблемою вирівнювання в місцях прориву полотна. Було видно, що раніше, ще до мене, хтось її реставрував і ця реставрація була не професійна, адже застосували такі матеріали, ґрунти, які з часом кристалізувалися і стягували  основу в місцях проривів, утворивши деформацію. Проблема була стикування цього прориву та усунення деформацій. Усуваючи пізніші непрофесійні реставраційні ґрунти, виявив під ними інший колір фарби. Процес було призупинено”, – розповів Юрій Буньо.

Реставратор провів  дослідження рентгенівськими променями, щоб подивитися, чи під зображеним портретом короля є більш раннє малярство.

Новини