Чужі краї

Орлине гніздо Словаччини

Оравський Град – один з найгарніших замків Словаччини. Розташований на височезній скелі висотою 112 метрів над річкою Оравою він височіє над селом, якому і дав назву – Оравський Підзамок.

Початкова фортеця постала в середині XIII століття на місці старого дерев’яного укріплення, та будівництво не припинялося до XVII століття. З 1370 року твердиня почала виконувати і представницькі функції, ставши жупним замком Орави. Пізніше, у XVI столітті на території Оравського Граду був побудований палац.

У 1800 році замок згорів і хоча був відновлений після пожежі, занепадав через втрату своєї основної оборонної функції. Нова віха в історії замку настала у середині ХХ століття, коли після його повноцінної реконструкції тут було облаштовано Оравський музей.  Його експозицію, присвячену не лише історії замку та життю його мешканців, а усім багатствам Оравського краю, можна побачити з квітня по грудень – у зимовий час підйом та спуск крутими схилами цієї скельної фортеці не завжди безпечні.

Додамо, що Оравський Град є своєрідною меккою для кінематографістів. Саме тут ще у 1922 році було знято багато сцен з першого фільму про Дракулу — «Носферату: Симфонія жаху».

Чужі краї