Новини

Україна приєдналася до угоди про культурні маршрути Ради Європи

Рада Європи повідомила, що з 30 березня 2021 року Україна офіційно приєдналася до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути Ради Європи.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Мета ініціативи Ради Європи показати об’єднання культури та спадщини в єдине ціле та спільно просувати та популяризувати європейську культуру та спадщину. Угода спрямована на формування спільного культурного простору шляхом популяризації європейської ідентичності та приналежності через обізнаність про культурну спадщину. Це все відбувається завдяки транснаціональним маршрутам, які тематично пов’язані.

Зауважимо, що Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» спільно з партнерами працює над ідеями трьох культурних маршрутів: дерев’яною архітектурною спадщиною, транскордонного паломницького маршруту та маршруту, що базується на традиціях вівчарства в горах.

Довідково:

16 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути».

Приєднання до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути є практичною реалізацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Сторонами Розширеної часткової угоди про культурні маршрути є 34 країни, партнерами – Європейський Союз та Всесвітня туристична організація (UNWTO). Сертифікат «Культурні маршрути Ради Європи» як відзнаку якості отримали 40 європейських культурних маршрутів, які проходять понад 50 країнами світу. Територією України проходять лише 3 європейських культурних маршрути.

Новини