Анонси подій

24 квітня – 10 травня. Фестиваль «Етнолялька» у Львові

Фестиваль пройде у львівському Палаці мистецтв. Фестиваль “Ляльковий світ” започаткований 2009 року і став першим в Україні масштабним комплексним заходом з експонування авторської ляльки. За 3 роки став ділитися за тематикою: восени – LADY & TEDDY, навесні – “Етнолялька”.

40 лялькарів з усієї України: з Дніпра, Горішніх Плавнів, Києва відправили свої творіння на виставку до Львова. Ляльки-мотанки, магодзи, казкові герої, трав’яні, плетені, гачковані, ляльки-картини, писанки у різноманітних техніках, авторські роботи – усе представлене на фестивалі. Найбільше – колекційних ляльок, вбраних у автентичні плахти і вишиванки. Прикрашає виставку живопис Олени Жеребецької та батик Люби Демцю. Майже усі ляльки можна придбати від 150 грн до $1 тис. за брендовану ляльку.

Лялька-мотанка є прадавнім сакральним оберегом. Їй вже майже 5000 років, вона з’явилася тоді, коли почали вирощувати льон. Ляльку часто використовували у ритуалах. При виготовленні ритуальної ляльки в неї вплітали все те, від чого людина хотіла позбутися (біди, хвороби), і спалювали на вогнищі або топили у воді. Вважали, що вона захищала людину від неприємностей та бід.

Проект ETHNO’лялька проводять уже 8-й рік поспіль.

Анонси подій