Новини

Хорове товариство «Львівський Боян» святкує 130-річчя

Сьогодні, 24 травня, перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник привітав з 130-річчям від дня заснування товариство «Львівський Боян», на базі якого засновано заслужену  академічну капелу України «Тембіта». 

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Капела вирізняється широкою стилістичною та жанровою палітрою репертуару, високим естетичним виконанням, глибокою художньою інтерпретацією авторського задуму.

Колектив презентував українське хорове мистецтво в Польщі, Словаччині, Чехії, Австрії, Німеччині, Данії, Франції, Італії та багатьох інших країнах.

«Вітаю товариство «Львівський боян» та колектив «Трембіти», які заслуговують на безумовну повагу та підтримку. Тішуся, що саме наша Львівщина демонструє приклад справжнього патріотизму і  промоції українського не лише в Україні, а й у світі.
Здоров’я вам, успіху, благополуччя! І щоб завдяки вашим потужним голосам українська пісня звучала в усіх куточках світу!» – зазначив під час виступу Євгеній Гірник.

Відтак він відзначив подяками обласної ради за значний внесок у розвиток хорового мистецтва, високу виконавську майстерність артистів та вокалістів хору Миколу Фабіровського , Вероніку Тишинську,  Миколу Комара.

Довідково:
Перше в Галичині українське музично-хорове товариство «Львівський Боян» було утворене 1891 року за ініціативи видатних українських музичних діячів на чолі з А. Вахняном. Окрім свят, конкурсів та концертів, товариство  заснувало музеї, музичні школи, бібліотеки та нотне видавництво.
Серед почесних членів «Львівського Бояна» – М.Лисенко, Ф.Колесса, В. Шухевич, О.Мишуга, С. Федак, О.Нижанківський, О. Ясеницька.
Із здобуттям незалежності хорова капела доповнилася камерним оркестром, які підготували такі масштабні проєкти: «Велика меса» та «Реквієм» В.А. Моцарта, ораторія «Месія» Г.Ф. Генделя, «Меса» С. Монюшка, хорові концерти та літургія Д. Бортнянського, літургії М.Вербицького та Д. Січинського.

Новини