Новини

У соборі св. Юра відбувся концерт до 75-ї річниці псевдособору УГКЦ

В неділю, 30 травня, в Архикатедральному Соборі святого Юра відбувся духовно-мистецький концерт «Страсті: Страчена і Воскресла», присвячений 75-й річниці Львівського псевдособору 1946 р.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Також на заході представили унікальні архівні відео та фотографії проведення псевдособору, життя Української Греко-Католицької Церкви у підпіллі, а також її відродження наприкінці 80-х рр. минулого століття.

Про життя  Церкви у підпіллі розповів Архієпископ і Митрополит Львівський Ігор Возьняк.

«Це насильницький акт, який походив від представників радянської влади, щоб розправитися з Церквою», – зауважив єрарх.

«75 років тому у цих же святих стінах величного Архикатедрального собору відбулася трагічна для Греко-католицької спільноти подія. Зусиллями НКВС було інспіровано незаконний референдум, який назвали собором і на підставі якого зліквідували церкву. Годі й казати, що зроблено це було всупереч канонічного права Католицької Церкви – на зібранні не було жодного єпископа. А, отже, це зібрання не було і не могло вважатися чинним. Пройшло 75 років, ми знову перебуваємо у цих самих стінах величного Собору. Що змінилося? Змінилася держава. Радянський богоборчий режим, що переслідував і всіляко обмежував релігійну свободу перестав існувати. Натомість відновила свою Незалежність Українська Держава, для якої головною чеснотою, головною ідеєю є свобода. Саме тому сьогодні в Україні кожен має природне право на свободу совісті. Ми пережили гіркий досвід тоталітаризму, релігійних гонінь та переслідувань, а тому робимо все аби такого більше не повторилося», – наголосив начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Дмитро Горєвой.

Концерт духовної музики провадив хор та камерний оркестр Заслуженої капели України «Трембіта». Захід провела заслужений працівник культури України Марія Христинич.

Духовно-мистецький концерт організований фундацією «Андрей» за підтримки Департаменту культури, національностей та релігій ЛОДА.

Автор проєкту – Михайло Перун.

Новини