Новини

На Львівщині завершився фестиваль «ТуСтань!»

Відчути силу скель з 2 по 8 серпня могли відвідувачі фестивалю-табору української середньовічної культури “ТуСтань!” . Вже традиційно фест пройшов у підніжжі наскельної фортеці-граду і митниці IV—XVI століть, залишки якої розташовані на Сколівщині, поблизу села Урич. 

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Цьогоріч, аби уникати надмірних скупчень людей, фестиваль переформатували. У невеликих групах на різних локаціях гостей заходу максимально інтегрували в українську історичну добу Х-ХV ст. Усі охочі могли спробувати себе у різноманітних давніх ремеслах: ковальській справі, ткацтві, гончарстві, деревообробці, різьбленні, виготовленні прикрас та зброї.

Протягом тижня працював середньовічний табір, ярмарок, відбувалися майстеркласи та історичні лекції.

Вітаючи учасників та гостей середньовічного свята, депутат Львівської обласної ради Олег Дуда зазначив, що «ТуСтань!» – це унікальний фестиваль.

«Це спосіб привернути увагу людей до нашої минувшини, зацікавити їх до вивчення історії нашої країни, її героїчних сторінок лицарської звитяги. У час, коли історію намагаються використати для маніпуляцій, коли нашу історію намагаються анексувати та використати у гібридній війні проти України, такі фестивалі бережуть наші традиції, у цікавому та інтерактивному форматі роблять історію ближчою до кожного».

Чимало уваги на цьогорічному фестивалі присвячено військовій справі Середніх віків – можна було спробувати себе у ролі лучника, повправлятися у метанні списів та їзді на конях.

Також гості спостерігали за повноконтактними лицарськими поєдинками та кінними турнірами від кращих реконструкторів України. Вже традиційно центральною подією фестивалю став нічний штурм фортеці за участі усіх учасників заходу.

Новини