Новини

У Львівському національному музеї – виставка Івана Остафійчука

У головному корпусі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького відкрили великий ретроспективний проєкт «Іван Остафійчук. Живопис. Графіка», який показує глядачам генезу творчості художника: від його перших студентських етюдів і відомих графічних композицій та циклів, що вже стали класикою українського мистецтва ХХ століття, до зовсім нових робіт, які митець створював упродовж останніх років.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Із відкриттям виставки митця привітав начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Василь Гладкий.

«Іван Васильович – це та людина, якою направду пишається Львівщина і вся Україна. Це та людина, про творчість якої ще довго писатимуть наші нащадки. Бажаю всім отримати насолоду від того мистецтва, яке дарує нам Іван Остафійчук, а автору бажаю – міцного здоров’я і творчого натхнення», – зазначив Василь Гладкий.

У п’яти експозиційних залах можна оглянути понад 150 творів Івана Остафійчука, серед яких роботи зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та з приватної колекції автора.

Довідково:

Іван Остафійчук – графік та живописець. Лауреат Шевченківської премії (2007)

Виставкову практику розпочав ще в студентські роки, яку згодом поєднав із роботою графіка-ілюстратора. У 1960-х роках спеціалізувався в графіці, малярстві, художньому текстилі й кераміці. 1980 року художника нагородили золотою медаллю Дев’ятого Бієнале графічного мистецтва у м. Брно (Чехословаччина) 1987–1992 роки – перебував поза межами України (в Югославії та Канаді), провівши ряд персональних виставок у різних містах зарубіжжя.

Сьогодні живе і працює у Львові.

Новини