Новини

На реставрацію собору Святого Юра виділили майже 15 млн грн.

На реставрацію та реабілітацію (ревалоризацію) об’єктів комплексу Архикатедрального Собору Святого Юра у Львові з бюджету Львівської області виділено 14,78 млн грн. Відповідне рішення ухвалили депутати обласної ради сьогодні, 30 вересня, в межах внесення змін в Програму соціально-економічного розвитку Львівщини.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

За ці гроші планують впорядкувати територію подвір’я, реставрувати дзвіницю, браму та гаражі, завершити реставрацію Митрополичих палат, влаштувати об’їзд північного і західного корпусів капітули.

Собор Святого Юра у Львові є пам’яткою архітектури національного значення XVIII ст. З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір’я з двома брамами в подвір’ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).

Новини