Завтра, 18 листопада, в Історико-краєзнавчому музеї, що у Винниках, відбудеться відкриття міжнародної наукової конференції на тему «СВІТ ЗБРОЇ: мисливські і воїнські звичаї та засоби в археологічному і етнологічному контексті».
Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.
«Міжнародні конференції, на яких музей збирає десятки провідних науковців України та зарубіжжя, проводяться щорічно. Ця (вже одинадцята) міжнародна археологічна конференція вирішила поєднати дослідження двох суміжних дисциплін у цій проблематиці – археології і етнології, адже інтерпретація чи не половини археологічних джерел із означеного кола проблем базується якраз на етнологічних дослідженнях.
Одним із основних атрибутів воїна є зброя. Вона супроводжує вояків і войовниць протягом всього життя, її ж клали нащадки їм у могилу. Що вирізняє воїна і мисливця, чи правомірний загалом цей поділ, чиє ремесло і звичаї можна вважати першими і давнішими, яким чином мисливські і воїнські звичаї проявляються в археологічних реаліях – ці питання досі залишаються актуальними для науки і на низку з них учасники конференції і подискутують», – розповів директор музею Ігор Тимець.
У рамках конференції буде представлено дві тематичні виставки. Перша – «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії» – є презентацією результатів археологічних досліджень сенсаційного городища скіфського часу на польському Прикарпатті, які проводилися багаторічним партнером музею – Жешувським університетом та Національним науковим центром Польщі. Друга виставка представляє найновіші фондові надходження артефактів з археологічних пам’яток Західної України, які досліджували провідні археологічні інституції Львова впродовж останніх років.
Конференція працюватиме 18-19 листопада. Кращі наукові статті учасників конференцій будуть надруковані у черговому тематичному випуску наукового видання «Наукові студії».
За словами Ігоря Тимця, Історико-краєзнавчий музей щороку проводить декілька археологічних експедицій, в тому числі і міжнародні. За період своєї діяльності музей отримав визнання серед міжнародних археологічних інституцій ряду країн, зокрема Польщі, Білорусії, Молдови, Румунії, США, Франції, Німеччини, і став одним з провідних музеїв у проведенні археологічних досліджень в Україні. Фонди музею складають понад 80 тис. експонатів основного фонду і 35 тис. допоміжного.
Організаториконференції – КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей», Інститут археології Жешувського університету та кафедра археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка, за підтримки Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації.