В комунальному закладі Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей», у Винниках, розпочалася одинадцята міжнародна наукова конференція «СВІТ ЗБРОЇ: мисливські й воїнські звичаї та засоби в археологічному та етнологічному контексті». Захід об’єднав українських та польських науковців та триватиме впродовж 18 й 19 листопада. Щороку на конференціях зустрічаються зокрема представники Інституту археології Жешувського університету та кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка.
Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.
Наукову спільноту від імені депутатів Львівської обласної ради привітали голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Володимир Квурт, а також голова депутатської комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета.
«Насамперед варто відзначити самовіддану роботу колективу, який створив і розвиває сучасний музей. Фонди музею складають понад 80 тис. експонатів основного фонду і 35 тис. допоміжного. Тут багато археологічних експонатів, щорічно відбуваються експедиції, досліджуються нові місця зазначив Святослав Шеремета.- Ми, депутати обласної ради визначили для себе пріоритет у тому, щоб за 5 років роботи покращити музейну сферу нашого краю».
Депутати розповіли, що планують відкрити у Львові археологічний музей. Володимир Квурт наголосив, що праця археологів важка, але дуже корисна для нашого суспільства.
«Відкривати таємниці нашої землі для світу – це надзвичайно важливо. Українська земля має дуже давню історію, яку ми не вивчали. Тому тепер хочеться знати все більше. На Львівщині має постати сучасний музей археології, треба знайти спосіб і зробити все, щоб такий центр нашої історії й культури швидше створити», – повідомив Володимир Квурт.
У рамках конференції представлено експонати двох тематичних виставок: «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії» та найновіші фондові надходження артефактів з археологічних пам’яток Західної України, які досліджували провідні археологічні інституції Львова впродовж останніх років. Кращі наукові статті учасників конференцій будуть надруковані у черговому тематичному випуску наукового видання «Наукові студії».