Новини

Депутати планують створити у Львові археологічний музей

В комунальному закладі Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей», у  Винниках, розпочалася одинадцята міжнародна наукова конференція  «СВІТ ЗБРОЇ: мисливські й воїнські звичаї та засоби в археологічному та етнологічному контексті». Захід об’єднав українських та польських науковців та триватиме впродовж 18 й 19 листопада. Щороку на конференціях зустрічаються зокрема представники Інституту археології Жешувського університету та кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Наукову спільноту від імені депутатів Львівської обласної ради привітали голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Володимир Квурт, а також голова депутатської комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета.

«Насамперед  варто відзначити самовіддану роботу колективу, який створив і розвиває сучасний музей. Фонди музею складають понад 80 тис. експонатів основного фонду і 35 тис. допоміжного. Тут  багато археологічних експонатів, щорічно відбуваються експедиції, досліджуються  нові місця зазначив Святослав Шеремета.- Ми, депутати обласної ради визначили для себе пріоритет у тому,  щоб за  5 років роботи  покращити музейну сферу нашого краю».

Депутати розповіли, що планують відкрити у Львові археологічний музей. Володимир Квурт наголосив, що праця археологів важка, але дуже корисна для нашого суспільства.

«Відкривати таємниці нашої землі для світу – це надзвичайно важливо. Українська земля має дуже давню історію, яку ми не вивчали. Тому тепер хочеться знати все більше. На Львівщині має постати сучасний музей археології, треба знайти спосіб і зробити все, щоб такий центр нашої історії й культури швидше створити», – повідомив Володимир Квурт.

У рамках конференції  представлено експонати двох тематичних виставок:  «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії» та найновіші фондові надходження артефактів з археологічних пам’яток Західної України, які досліджували провідні археологічні інституції Львова впродовж останніх років. Кращі наукові статті учасників конференцій будуть надруковані у черговому тематичному випуску наукового видання «Наукові студії».

Новини