Новини

На Сокальщині відкрили музей отця Кирила Селецького

Сьогодні, 28 квітня, виповнюється 100 років від дня смерті засновника Згромадження Сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії о. Кирила Селецького. З цієї нагоди у селі Цеблів відкрили та освятили музей у приміщенні колишнього монастиря, а також провели Архиєрейську Божественну Літургію.

Участь в урочистих заходах взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

“Ми зібрались славити священика, непересічну людину,  яка залишила великий слід на землі. Отець сто років тому так само служив, проповідував, працював, шанував людей і кожен з нас має шанс у Бога заслужити таку ж шану. Для цього потрібно, щоб кожен на своєму місці робив усе, що від нього залежить”, – зазначив Олег Синютка.

Присутніх також привітала провінційна настоятелька сестер св. Йосифа монахиня Єлизавети Бігун і вручила пам’ятну медаль парафіяльній церкві з нагоди 100-річчя від дня смерті о. Кирила Селецького .

Довідково:

о. Кирило Селецький – український греко-католицький священик, публіцист, активний громадський діяч.  Служив у Перемиській Єпархії УГКЦ, співзасновник першого жіночого апостольського монашого згромадження в Галичині.

1874 – став парохом у с. Жужіль і приєднаної до неї парафії с. Цеблів

З метою боротьби з пияцтвом заложив Брацтва тверезості. Отець дбав про поширення освіти серед сільського населення. Сам був освідченим священиком. Добре знав латинську, французьку і німецьку мови. Створив у своїх парафіях читальні, де мешканці села могли безплатно випозичати книжки.

1895 р. – в Жужелю постало Товариство Івана Милостивого (надавали матеріальну поміч вдовам, сиротам і опущеним на території свого села).

Останніх десять років присвятив виключно новозаснованому в Цеблові Згромадженню сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії.

Новини