Постаті
Казимир СІХУЛЬСЬКИЙ. Співець Гуцулії

СІХУЛЬСЬКИЙ Казимир. Співець Гуцулії

Знаковий художник першої половини ХХ століття народився 17 січня 1879 року у Львові в родині інженера-залізничника. По закінченні гімназії Казимир Сіхульський навчався у Львівському університеті та Краківській академії образотворчих мистецтв.

Вчителями молодого художника, зокрема, були Я. Мегофер, Л. Вичулковський, С.Виспянський. У 1904 році Казимир Сіхульський разом з Михайлом Бойчуком були відзначені серед найкращих випускників Краківської академії срібними медалями. Того ж року художник відвідує Рим, Мюнхен, Дрезден, Венецію, Флоренцію, де знайомиться з кращими зразками світового живопису.

Відтак Сіхульський продовжив навчання у Віденській академії мистецтв та в академії Колароссі у Парижі.

Різдво 1904-го Казимир Сіхульський разом з товаришами зустрів у Татарові і відтоді назавжди закохався у Гуцульщину, до кінця днів оспівуючи її у своїх полотнах. «Гуцульські» роботи художника у 1910-1930-х роках з успіхом експонувалися у Німеччині, Австрії, Італії, Голландії, Бельгії, Фінляндії, США. У час захоплення природою та культурою Гуцулії Сіхульський створює свою знаменту «Гуцульську Мадонну».

Паралельно художник малює карикатури, пробує себе в архітектурі та декоративно-ужитковому мистецтві — зокрема, створює ескізи килимів, вітражів і мозаїк. У 1920-1930-х роках Сіхульський викладав малюнок у Промисловій школі у Львові.

6 листопада 1942 року, після тяжкої хвороби художник помер в окупованому німцями Львові. Похований в родинному склепі Лангнерів на Личаківському цвинтарі.

Постаті