Новини

У Львові пройде фестиваль єврейської музики

Відсьогодні, 15 травня, у Львові стартує вже десятий Міжнародний фестиваль єврейської музики «LvivKlezFest-2018». Крім того, до міста завітає фестиваль єврейських хорів European jewish choir festival, який вже проводили у Відні, Лондоні, Римі тощо.

Про це йшлося на прес-конференції з нагоди X Міжнародного фестивалю єврейської музики LvivKlezFest-2018, що відбулася у Львові в Італійському дворику, передає кореспондент ІА ZIK.

Організатори зазначили, що вже десять років поспіль фестиваль звертає увагу на європейську культуру Львова, яка впродовж довгого часу допомагала творити це мультикультурне місто.

«Сьогодні наш фестиваль став модним та популярним брендом, який привернув до нашого міста туристів та музикантів зі всього світу», – зазначили організатори фестивалю.

«Мета нашого фестивалю повернути єврейку культуру, єврейський колорит на вулиці Львова, щоб місто знову стало таким багатобарвним, як колись. Сьогодні у нас значна дата, одразу кілька ювілеїв: сьогодні, 15 травня, 70 років святкує держава Ізраїль, 20 років наша благодійна організація «Hesed-Arieh» і вже десятий раз проводимо фестиваль єврейської музики «LvivKlezFest». У фестивалі беруть участь понад 200 музикантів. А слухачів, за нашими підрахунками, збирається понад 5 тисяч. Це грандіозна і значна подія і ми обіцяємо, що вона не залишить байдужим нікого», – зазначила керівник Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Адель Діанова.

Серед учасників заходу буде безліч колективів з усієї Європи. До прикладу, львів’яни зможуть звітати на виступ ізраїльської групи «Vira Lozinsky and friends», польського колективу «Klezmafour», словацького «Presburger Klezmer Band» та інших.

«Цього року маємо різні дати, щодо єврейської громади і багато з ним сумні. Такий фестиваль – це не лише враження, але й історія, пам’ять про єврейську культуру», – розповів заступник мера з питань розвитку Андрій Москаленко.

Відвідувачі фестивалю зможуть завітати на цікаві виставки («Євреї – народ Книги», «70 сторінок історії Ізраїлю в портретах») чи на виставу («Гетто. Театр на межі життя та смерті») та багато іншого.

Відбудеться фестиваль з 15 травня по 10 червня в різних локаціях Львова. А завершиться усе грандіозним гала-концертом зірок клезмерської музики на Площі Ринок 10 червня з 13:30 до 22:00.

Додамо, клезмер – традиційна музика східноєвропейських євреїв. Вона танцювальна, сповнена енергетикою. Саме її часто виконували на українських, ромських, молдавських та румунських весіллях.

Новини