Новини

Президент відкрив Бескидський тунель

Президент Петро Порошенко взяв участь в офіційному відкритті нового Бескидського залізничного тунелю. До введення тунелю в експлуатацію Глава держави відвідав залізничну станцію у місті Воловець, поспілкувався з місцевими жителями та привітав їх з відкриттям тунелю, повідомляє прес-служба Львівської  облради.

Петро Порошенко зауважив, що нарешті 4-річне будівництво завершено і висловив переконання, що початок роботи тунелю сприятиме розвитку краю, розвитку зеленого туризму, який нині популярний у цьому регіоні. «Ми з вами спромоглися, щоб цей тунель був. Щоб ми мали можливість швидко і надійно збільшувати потік туристів на Закарпаття», – сказав він.

Президент також відзначив важливість Бескидського тунелю не лише для краю, а й для країни в цілому.

«Цей тунель є найновітнішим, найскладнішим і точно найбільш потрібним Україні. 60% експортних вантажів в бік ЄС проходить саме через цю колію. Сьогодні, коли підписана угода про всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС, коли підписана Угода про асоціацію з ЄС, коли підписаний безвізовий режим з ЄС, коли на 20-25 % зростає експорт до країн ЄС це було як горловина пляшки – якщо не розширити, то не піде», – сказав Президент, наголошуючи на  необхідності побудови тунелю.

Президент нагадав, що старий тунель мав низьку пропускну здатність і був у аварійному стані.

«Сьогодні це (відкриття тунелю – ред.) – як ковток повітря. Рішуче збільшення інвестиційних і інфраструктурних можливостей держави. Дуже важливо, що це відбувається саме зараз і ми це зробили разом з вами за 4 роки», – сказав Петро Порошенко, назвавши будівництво тунелю яскравим символом співпраці держави та інвесторів.

Президент зазначив: “Всі раділи, тому що це нові можливості для України. Кажуть, що за останній рік кількість туристів зросла на 60 %. Це і українці, румуни, і поляки, і угорці. Всі приїжджають, щоб відпочивати».

Президент відкрив пам’ятну дошку з нагоди початку роботи тунелю, а також разом із членами делегації перевірили готовність тунелю, здійснивши проїзд від західного до східного його порталу.

Бескидський тунель довжиною 1764 метри – другий за довжиною залізничний тунель в Україні. Розташований в Українських Карпатах, на Бескидському перевалі. Належить до 5-го Пан’європейського транспортного коридору, який з’єднує Львів і Трієст (Італія).

Новини