Фотоекскурсії

Кохавина. Монастир св. Герарда та Чудотворна ікона Богородиці

1-3 червня 2018 року у монастирі святого Герарда, що у смт. Гніздичів на Жидачівщині, відзначають 106-річчя коронації чудотворної ікони Кохавинської Богородиці. Ще З XVII століття Кохавина стала місцем паломництва прочан до Чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської.

За легендою, 1646 року власниця тих земель Анна Воянковська проїжджала через гай, коли карета раптом зупинилася. Визирнувши, вона побачила дивну картину: коні стояли на колінах перед іконою Богородиці, яка висіла на придорожньому дубі. Воянковська вирішила забрати образ до свого маєтку в Руді, але ікона дивним чином повернулася до свого дуба. І так ставалося кілька разів. Зрештою, біля дуба вирішено було облаштувати відпустове місце. Для ікони спорудили капличку, неподалік – дерев’яний костел Вознесіння Діви Марії. Спеціальна комісія, яку очолював львівський архієпископ Микола Вижицький, у 1755 році визнала образ чудотворним. 30 серпня 1894 року було посвячено новий храм, до якого урочисто перенесли чудотворний образ.

15 серпня 1912 року з благословення Папи Пія Х цього дня відбулась коронація чудотворно образу Матері Божої. Щоправда, сьогодні у монастирі зберігається його копія, привезена з Польщі у 2000 році. У самій же Польщі, в храмі міста Глівіце зберігається оригінал ікони, вивезений 1939 року ченцями після приходу радянської влади.

 

Фотоекскурсії