Новини

Довоєнним дерев’яним церквам Львівщини нададуть статус пам’яток?

Сьогодні, 13 червня, відбулося засідання постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації, під час якого розглянули низку важливих і актуальних питань порядку денного, повідомляє прес-служба Львівської облради.

Зокрема члени комісії підтримали ініціативу Ліги творчих спілок Львівщини щодо внесення змін до рішення обласної ради “Про обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури” в частині запровадження номінації “Фотомистецтво – імені Василя Пилип’юка”.

Крім того, депутатипогодили план заходів із відзначення на Львівщині у 2018 році Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території так званого Закерзоння.

Також комісія підтримала пропозицію щодо ініціювання звернення Львівської обласної ради до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо визнання пам’яток дерев’яної сакральної архітектури, збудованих до 1939 року, пам’ятками архітектури.

Наприкінці засідання депутати заслухали інформацію департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА про стан пам’яток архітектури (замків), у тому числі аварійних, на території Львівської області, доручивши профільному департаменту напрацювати проект рішення для розгляду на засіданні комісії, а згодом і на сесії обласної ради.

Новини