Новини

Львівська облрада підтримала запуск «Інтерсіті» до Ужгорода

Депутати Львівської обласної ради звернулися до Прем’єр-міністра України, Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, комітету з питань транспорту Верховної Ради України щодо необхідності з’єднання швидкісним потягом категорії «Інтерсіті» сполучення Київ – Ужгород, повідомляє прес-служба Львівської облради. 

«24 травня 2018 року Президент України офіційно відкрив найбільший в історії незалежної України інфраструктурний об’єкт, грандіозний інженерний проект – новий двоколійний Бескидський тунель.

Бескидський тунель – другий за довжиною залізничний тунель в Україні, який розташований в Українських Карпатах, на межі Львівської та Закарпатської областей, і належить до 5-го Пан’європейського транспортного коридору.

Тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції до Євросоюзу, загальна вартість проекту оцінюється майже в 2,9 млрд гривень. Проект реалізувався на кредитні кошти завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (40 млн доларів) та Європейським інвестиційним банком (55 млн євро); ПАТ «Укрзалізниця» виділила на будівництво 850 млн гривень.

Після відкриття Бескидського тунелю, який збільшив пропускну здатність залізничного транспорту магістральним коридором, цілком доречно постає питання про те, щоб з’єднати швидкісним поїздом категорії «Інтерсіті» столицю України – Київ з обласним центром Закарпатської області – Ужгородом.

Запуск через Бескидський тунель потяга категорії  «Інтерсіті» сполученням Київ – Ужгород істотно збільшить туристичні потоки і вирішить ситуацію, пов’язану з віддаленістю Закарпаття від столиці України.

Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося з проханням підтримати нашу ініціативу щодо запуску швидкісного поїзда категорії «Інтерсіті» сполученням Київ – Ужгород», – йдеться у зверненні.

Новини