Фотоекскурсії

Меденицький «Мадагаскар» – зооперлина Львівщини

Всього за якихось 65 кілометрів від Львова (півтори години мандрівки) у Меденичах, що у Дрогобицькому районі Львівщини, свої розмальовані у відомих героїв-тварин двері для відвідувачів відкриває зоопарк «Лімпопо» – острівець багатого й різноманітного зоосвіту.

Недивно, що про нього не усім відомо – адже він із напівпустого поля за ці роки перетворився на чотири гектари унікального зоопарку, де проживають понад 300 тварин – представників ста видів світової фауни.

Зоопарк «Лімпопо» був заснований у червні 2008 року Сергієм Костівим та Олександром Метелицею фактично на голому полі. Та уже за три роки любительський куточок із кількома тваринками помітно виріс у площі. Місцеві мешканці почали заглядати до звірів і «Лімпопо» почав функціонувати. Вже цього року зоопарк святкує ювілей – 10 років існування!

Тепер це територія у майже 5 гектарів із понад сотнею просторих вольєрів, які обслуговують десяток працівників. За видовим складом «Лімпопо» другий після Миколаївського зоопарку і другий в Україні за колекцією котячих. Кількість відвідувачів щороку збільшується, до слова, торік «Лімпопо» безкоштовно відвідали понад 7,5 тисяч осіб, серед них переселенці і воїни АТО.

Якщо ж дітлахи втомлюються розглядати унікальний світ зібраної з різних куточків світу природи, то тут, на території зоопарку, вони зможуть «відпочити» на дитячому майданчику, випробувати гірки та лазанки.

Утримувати зоопарк – нелегка справа, вихідних тут не буває, розповідає Сергій Костів. Та й у розвинених країнах, таких як Німеччина, де працює 180 зоопарків (в Україні їх всього 12, 8 – державних і 4 приватних) на їхній розвиток виділяються серйозні кошти. Так, у Братиславі зоопарк отримав 570 тисяч євро лишень на реконструкцію клітки для шимпанзе. І хоча коштів із виручки на харчування і функціонування «Лімпопо» вистачає, тваринки, звісно, хочуть усе більше місця, так як колекція постійно збільшується.

Тепер серед мешканців зоопарку є й крокодили (саме крокодил є символом Меденицького звіринця, який названий за аналогією з африканською Крокодиловою річкою).

Квиток до Меденицького «Мадагаскару» для дорослих коштує 80 грн., для дітей (від 5 до 14 років) – 50 грн. Діти до 5 років, інваліди, діти-інваліди та учасники АТО можуть відвідати «Лімпопо» безкоштовно. Зоопарк бере участь у європейській програмі збереження та відновлення рідкісних видів тварин та входить до Української асоціації зоопарків та акваріумів.

Фото: Христина Гоголь

Як добратися зі Львова

Автобусом

Через Меденичі проходить автобусний маршрут Львів-Дрогобич та Львів-Трускавець. З Дрогобича відправляється прямий маршрут № 137 Дрогобич (автостанція, АС) — Меденичі та № 151 Дрогобич АС — Меденичі — Городківка.

Автобілем

Їхати т расою Київ-Чоп до села Рудники, далі повернути праворуч у напрямку на Дрогобич. Відстань зі Львова – 65 км

На карті: с. Меденичі, вул. Львівська, 21,  Львівська область

Фотоекскурсії