Новини

Українські Карпати чекають на єдину стратегію

«Карпатська мережа регіонального розвитку: на шляху до єдиної стратегії для Українських Карпат» – під такою назвою сьогодні, 22 червня, відбулася панельна дискусія в межах ІІІ Форуму місцевого розвитку. Модератором панелі виступив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, повідомляє прес-служба Львівської облради.

Презентуючи проект-переможець програми секторальної підтримки регіонального розвитку «Карпатська мережа регіонального розвитку», Олександр Ганущин наголосив: «Ми ініціюємо кардинальну зміну підходу до розвитку гірських територій – від системи банального проїдання до системної реалізації розвиткових проектів. Ми хочемо, щоб держава відмовилася від роздавання «ікринок» через виплати «гірських» і врешті створила умови доступу до «вудки» у вигляді підтримки проектів, ініціатив громад та створення умов для власної реалізації.

2018 рік повинен стати роком прориву в цьому напрямку, адже ми запланували до реалізації низку масштабних проектів і конкурсів. Одним із них є проект «Карпатська мережа регіонального розвитку» – переможець конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які реалізовуватимуться за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу в рамках програми підтримки секторальної політики – підтримка регіональної політики України.

Цей проект бюджетом 48 млн грн спільно реалізовуватимуть Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька обласні державні адміністрації та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» за підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних рад. А його метою є підвищення ефективності регіонального економічного розвитку в Карпатах завдяки використанню інструментів міжрегіональної співпраці.

У результаті – ми хочемо вийти на єдиний документ – Стратегію для Українських Карпат, адаптовану до всіх вимог ЄС», – розповів голова Львівської обласної ради.

Як наголосив у своєму виступі голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, під час підготовки єдиної стратегії Українських Карпат, на його погляд, треба використати досвід європейських держав.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер запевнила, що її країна готова передавати досвід розвитку Альпійського регіону – Карпатському. «Взагалі розробка Стратегії для Українських Карпат – необхідна, аби розставити акценти розвитку регіону», – акцентувала вона.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, беручи слово, зауважив, що проект «Карпатська мережа регіонального розвитку» – це проект-взірець. «А в подальшому з єдиною стратегією для Українських Карпат – ми приречені на успіх”, – підсумував посадовець.

Новини