Новини

У Львові відзначали 500-ліття церкви святого Онуфрія

Упродовж 23-24 червня у Львові відзначали 500-ліття храмового празника монастиря святого Онуфрія УГКЦ (вул. Богдана Хмельницького, 36) , повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Урочисту Архиєрейську Божественну Літургію у неділю відвідала керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Також з нагоди 500-ліття Ювілею храму св. Онуфрія відбувся святковий захід у Палаці Культури ім. Гната Хоткевича (м. Львів, вул. Кушевича, 1).

Окрім того, у суботу відбулась Хресна Дорога на Високому Замку, Велика Вечірня з Литією, виставлення мощей св. Онуфрія.

Довідка.

Старовинний монастир святого Онуфрія під Замковою горою у Львові (вул. Б. Хмельницького, 36) сягає своїми початками ХІІІ ст. Перша церква на території монастиря була, імовірно, дерев’яною.

Ґрунтовні дослідження кладки сучасної церкви, проведені в 1993 році, не тільки підтвердили відомі історичні дані про те, що до перебудови у 1902—1904 роках існували дві окремі збудовані паралельно муровані церкви, святого Онуфрія (центральна нава сучасного храму) та Святої Тройці – нинішня права (південна) нава; третю, північну наву добудовано симетрично до вже існуючих і з’єднано всі три в одну тринавну церкву під одним дахом за проектом 1902 року. Внаслідок цих досліджень стало відомо, що основна кладка церкви святого Онуфрія є старшою від типу кладки церкви Святої Тройці, про яку відомо, що була побудована в 1550 році на кошти князя Костянтина Острозького. Таким чином, дата, вирізьблена на фасаді церкви святого Онуфрія, може з певністю засвідчувати існування мурованої церкви на території монастиря вже в 1518 році.

Новини