Новини

Трускавець подружився з німецьким містом

Трускавець та німецька громада Ватлінген (Нижня Саксонія) підписали першу частину угоди про партнерство. Співпраця партнерів відбувається завдяки фінансуванню ТЗоВ Engagement Global та програми німецького уряду «Партнерство між містами. Швидкий запуск. Україна».

Про це ІА ZIK повідомили у Трускавецькій міській раді

«Ця угода – результат нашої наполегливої праці. У вересні 2017 році ми відвідали Ватлінген з робочим візитом, в грудні делегація з Німеччини приїжджала в Трускавець. Ми підписали угоду про наміри співробітництва та окреслили напрямки над якими будемо працювати, а саме: розробка Стратегії розвитку територій, інклюзивна освіта, фільтрувальна система для покращення якості питної води. Станом на сьогодні ми запустили перший проект – розробку Стратегії та працюємо над іншими. Це був чіткий сигнал для Ватлінгену, що ми надійний та перспективний партнер. Нашу делегацію запросили в Німеччину. 22 червня бургомайстер Ватлінгену Вольфган Грубе та міський голова Трускавця Андрій Кульчинський підписали першу частину угоди про партнерство. Другу частину підпишуть в серпні у Трускавці», – розповідає Наталя Скибак, начальник управління розвитку міста.

Трускавецька делегація перебувала в Німеччині з 20 по 24 червня та окрім підписання угоди мала насичену програму. Зокрема, відвідала засідання ради громади. «Це досвід. Німецькі колеги розглянули 22 питання за сорок хвилин. Видно, що вони ознайомлені з документами, добре опрацьовують їх в комітетах», – зауважив Микола Сеньків, депутат Трускавецької міської ради, учасник делегації.

Громада Ватлінген має схожі з Дрогобичинною природні багатства. Так, земля багата покладами нафти. Тут навіть є великий музей історії видобутку нафти. Виявилось, що розробляти перші родовища сюди приїжджали розробники з багатьох країн світу, в тому числі й галичани. Також регіон багатий покладами калійних солей. У 1997 році калійний рудник з загальним об’ємом виробітку 20 млн куб м, який працював сто років, було закрито. Всі наземні споруди було повністю демонтовано і зараз відбувається процес мокрої консервації.

«Наш візит є чудовим прикладом співпраці між Україною та Німеччиною на рівні громад. Ми раді, що маємо такого сильного партнера як Ватлінген. Це, в першу чергу, досвід, безцінний та багаторічний. Адже йти добре знаною дорогою легше, ніж блукати наосліп.

Підписання цієї угоди – орієнтир на міцні робочі та дружні стосунки. Ми прагнемо змін, підвищення стандартів та якості життя в Україні до європейського рівня. Бо ми добре розуміємо що це забезпечить гарантований успіх, добрі надбання для майбутнього наших країни, міста та громади. Адже все, що ми робимо саме для них. Підписання офіційної угоди в рази збільшує шанси на отримання коштів з німецьких грантових фондів», – наголосив Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця.

Новини