Новини

Дрогобич замінить Стефаника на Гузара або Шептицького

Дрогобичі вирішили перенести погруддя письменника Василя Стефаника, що розташоване у центрі міста біля Катедрального собору Пресвятої Трійці. На його місці планують встановити пам’ятник одному із митрополитів УГКЦ: Любомиру Гузару або Андрею Шептицькому.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма розповів ZAXID.NET, що рішення перенести погруддя Стефаника пов’язане з бажанням мерії встановити на площі пам’ятник одному із митрополитів УГКЦ, які мали стосунок до Дрогобича – Любомиру Гузару, який проводив богослужіння у катедрі або Андрею Шептицькому, який туди приїжджав.

«У Дрогобичі є лише одне місце, пов’язане з ними – ця площа, а до Стефаника вона не мала відношення. Тут є катедральний собор та духовна гімназія, на самій площі відбуваються богослужіння», – сказав Тарас Кучма.

Пам’ятник Василю Стефанику почнуть демонтовувати після завершення реконструкції площі перед Катедральним собором. Нещодавно у місті провели громадські консультації, на яких 52 мешканці визначили дві локації у центрі міста для перенесення пам’ятника письменнику: вул. Ярослава Осмомисла, 10 (біля Будинку вчителя) та вул. Тараса Шевченка, 10 (на розі біля музичної школи). За словами Тараса Кучми, остаточну локацію для погруддя Стефаника незабаром оберуть міські архітектори.

Також незабаром у Дрогобичі оголосять громадські обговорення, під час яких мешканці мають обрати, кому з митрополитів варто встановити пам’ятник на площі перед Катедральним собором.

Зазначимо, пам’ятник Василю Стефанику, який навчався у Дрогобицькій гімназії, відкрили у центрі міста у 1986 році.

Варто додати, що у 2017 році на фасаді головного корпусу Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка встановили барельєф митрополита Андрея Шептицького.

Новини