Новини

У Моршині оновлять відпочинкову інфраструктуру

Моршинська міська рада 3 липня підписала договір щодо реконструкції відпочинкової інфраструктури курорту за 29,1 млн грн із «Прикарпатським будівельно-монтажним управлінням», яке є дочірнім підприємством ПАТ «Карпаткурортбуд».

Тендер відбувся у межах проекту «Оновлення природного середовища курорту Моршин як спосіб взаємодії людини і природи». У закупівлі компанія-переможець змагалася із львівським ТОВ «Вілком». Фірми не знижували своїх пропозицій під час торгів, однак ціна «Прикарпатського БМУ» була на 767,6 тис. грн дешевшою. Відтак міська рада Моршина уклала угоду щодо комплексної реконструкції, яка триватиме до кінця 2025 року, повідомили «Наші гроші. Львів».

На першому етапі підрядник має збудувати еспланаду, широку пішохідну площу, і велодоріжку від джерела Матері Божої і Мармурового палацу до озера у північній частині курорту. Також мають прокласти пішохідну доріжку від озера по вул. І. Франка до дерев’яної церкви пресвятої Богородиці на вул. Д. Галицького.

Будівельники здійснять комплексний благоустрій самого озера. На його узбережжі мають влаштувати кілька пляжів, спортивні майданчики, човникову станцію та водяний млин, стилізований у бойківській традиції. Із берега зведуть пішохідні містки до острова на озері, на якому спорудять дитяче кафе.

Передбачена також реставрація дерев’яної церкви покрови пресвятої Богородиці, яка є пам’яткою архітектури ХVІІІ століття та благоустрій довкола неї та нових пішохідних зон, велодоріжок з озелененням, влаштуванням дощової каналізації, влаштуванням освітлення.

На другому етапі планується влаштувати пішохідні доріжки і велодоріжки на вул. Джерельній, на вул. І. Франка та інших внутрішньокурортних вулицях, щоб поєднати існуючі санаторно-курортні комплекси та міський центр із кварталом віллової забудови ХІХ – початку ХХ століть, ландшафтним заказником та зоо-урочищем «Олені». Уздовж нових доріжок мають влаштувати місця відпочинку, оглядові майданчики та МАФи.

На третьому етапі пішохідну площу із велодоріжками від джерела Матері Божої мають продовжити і в південному напрямку – до озера Лісового. Також заплановано здійснити комплексний благоустрій цього озера, влаштувати на його узбережжі пляжі, літнє кафе, спортивний та відпочинковий майданчики, човникову станцію. Тим часом курортний парк розширюватимуть від Мармурового палацу і джерела Матері Божої у західному напрямку.

Зазначимо, кінцевим бенефіціарним власником «Прикарпатського БМУ» є мешканець Моршина Олег Муска. Фірма працює на ринку з 1999 року і вже не вперше співпрацює з мерією Моршина – торік вони підписали договір на покращення стану моршинського ставу за 1 млн грн. Сам Олег Муска на минулих місцевих виборах балотувався до Львівської облради від партії «Батьківщина».

Як інформував ZAXID.NET, 19 червня Львівська облрада підтримала ініціативу щодо оголошення природної території Моршина курортом державного значення, що має сприяти покращенню його іміджу та інвестиційного клімату. Відповідне клопотання і пропозиції мають скерувати до Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Нагадаємо, бальнеогрязевий курорт у Моршині діє із 1880 року. Тут збережені джерела мінеральних вод «Боніфацій», «Магдалена» і джерело Матері Божої. Збереглися парк та історичні вілли кінця ХІХ – початку ХХ століття, старий бювет, курортний дім «Мармуровий палац». Зараз у Моршині діє 29 санаторних закладів на 3,1 тис. місць.

Новини