Новини

До Львова увосьме завітала Польська театральна весна

Вчора, 19 квітня, виставою «Жертва» режисера Станіслава Мєдзевського на сцені Львівського обласного театру ляльок стартувала 8. Польська театральна весна. З цієї нагоди до Львова приїхали митці з Польщі, України та Литви, які представлять п’ять виняткових вистав (чотири для дорослих і одну для дітей), повідомляє Генеральне консульство РП у Львові.
Другий день фестивалю присвячено Каліні Єндрусік – польській акторці театру та кіно. Вистава «10 заповідей для Каліни» у виконанні Моніки Боллі – неперевершеної акторки Польського театру у Вроцлаві – містить десять монологів і дванадцять пісень, які Каліна Єндрусік виконувала під час своєї акторської кар’єри. Монологи представлять постать Єндрусік у мистецькому й особистому вимірі.
У суботу 21 квітня виступить вже добре знана Львів’янам Польська театральна студія у Вільнюсі «Театр Студіо», яка представить новий спектакль «Тут говорить Швейк» у режисурі Славоміра Ґаудина. Весела монодрама, героєм якої є Йозеф Швейк з Королівських Виноградів у Празі, продавець собак і чистильник взуття поручника Лукаша. Вистава, так само як і твір чеського письменника Ярослава Гашека, розповідає про абсурд армії та безглуздість війни. На перший погляд простакуватий Швейк видається комічним й кумедним. Однак актор чудово втілюється у роль, поєднуючи простодушність з безцеремонністю, балакучість зі стоїчним спокоєм, а також кмітливість із врівноваженістю свого героя, який якось мусить перебути війну.
22 квітня запрошуємо наймолодших глядачів до Обласного будинку вчителя на спектакль «Чупурик» режисера Єжи Глибіна у виконанні неперевершених акторів Польського народного театру у Львові, який дозволить по-новому відкрити нюанси тексту Бенедикта Герца – і комічні, і серйозніші, майже філософські. Сюжет вистави розгортається на розквоктаному, розґелґотаному подвір’ячку повному домашньої птиці. Верховодить у цьому пернатому товаристві чванлива Квочка, пиха якої є прямо пропорційною до її дурості. Спонукувана нездоровими амбіціями вона має намір перемінити свого синочка у золотистого фазана. Вистава, не зважаючи на те, що головними героями у ній є тварини, торкається дуже актуальної серед людей теми – прагнення бути кимось іншим і змінювати близьких нам людей на власний розсуд, без огляду на те, чи хтось інший цього хоче, чи ні. Казка адресована не лише до молодих глядачів, але й дорослих.
23 квітня «Анда! Що це за жарти!?…» – це жменя спогадів із дивного й барвистого життя піснярки, авторки, композиторки, співачки, акторки, педагога й капельмейстера в одній особі – Анди Кітчман. Ева Макомаска, акторка Польського театру у Варшаві запрошує на презентацію досі ще не публікованих уривків спогадів та пісень Анди Кітчман, які вона виконає під акомпанемент Збіґнєва Римажа. Маємо надію, що ця зустріч буде принаймні частково такою, як його героїня: радісною, барвистою, кумедною й трохи божевільною, і що вона принаймні трохи приблизить нам цю дещо забуту, але як же ж заслужену для культури нашої країни постать.
24 квітня – ювілейний вечір. Збіґнєв Хшановський, директор театру, щиросердечно запрошує до Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької на Ювілейний вечір Польського народного театру у Львові, який цьогоріч святкує своє 60-ліття.

Новини