Новини

У Львові вперше за 20 років показали галицького мамонта

У львівському Державному природознавчому музеї Національної академії наук України завершили реставрацію та монтування головного експонату майбутньої виставки – кістяка мамонта. Сьогодні експонат показали журналістам, відтак до кінця року у музеї відкриють виставку, де цей мамонт, а також опудало волохатого носорога стануть головними артефактами. Про це повідомив кореспондент Гал-інфо .

Як розповів провідний експерт, завідувач відділу ландшафтного та біотичного різноманіття, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Державного природознавчого музею Національної академії наук України Андрій Бокотей, кістяк самиці мамонта укріпили та змонтували, і він готовий до експонування.

«Скелет мамонта – це основний експонат виставики «Льодовиковий період», яку музей планує відкрити ще у цьому році. Знайдений він був у 1907 році в с. Старуня Богородчанського району (Івано-Франківська область) під час розробки озокеритної шахти. Вона була у власності німецької фірми «Камп і Мюллер». Тоді на глибині 12,5 метра працівники виявили тушу мамонта», – сказав Андрій Бокотей.

Він додав, що зберігся не лише скелет доісторичної тварини, але й зразки м’яких тканин. Також музейники експонуватимуть шкуру мамонта, яку в той час довелося вилучити у працівників шахти.

 

Новини