Новини

У Львові покажуть підземелля, де ховались євреї

Центр міської історії Центрально-Східної Європи запрошує на прогулянку “Підземний світ: історія виживання під час Голокосту у львівських каналізаціях”. 

Після закінчення Другої світової війни уціліло менше тисячі із 160 000 львівських євреїв. У центрі цієї екскурсії – історія десяти уцілілих, які змогли врятуватися, переховуючись в каналізація. Це Якуб Берестицький – набожний чоловік, який проводив суботні служби, Ігнаці і Пауліна Хігер – та їхні діти Павел і Христина, Клара Келер – молода жінка, сестра якої була в Янівському таборі, Мундек Маргуліс – любитель ризиків і комік, Хаскель Оренбах – тихий працьовитий робітник, у якого вбили брата, Ґеня Вайнберг – молода вагітна жінка, Галіна Вінд – інтелектуалка, яка любила обговорювати різні ідеї. Вони б не вижили без допомоги і захисту трьох польських робітників каналізації: Леопольд Соха – колишній злодій, який став на шлях виправлення і прагнув спокути, Стефак Врублевський – бригадир, Єжи Ковальов – який стояв на сторожі на вулиці.

Ця неймовірна історія невідома ні львів’янам, ні туристам. У 2011 р. вийшла стрічка про ці події “У темряві”, номінована американською кіноакадемію на нагороду.

Кількість учасників прогулянки обмежена. Необхідна реєстрація.

Наступні прогулянки відбудуться

11 липня 18.30, середа: реєстрація

29 липня 13.00, неділя: реєстрація

Прогулянка буде повторена декілька разів впродовж літа. Їх проведе Олена Андронатій – журналістка, екскурсовод, дослідниця історії євреїв Галичини, учасниця та організатор понад ста експедицій в Україні та Польщі для опису залишків єврейських цвинтарів, викладачка єврейської історії та традиції в міжнародних проектах для підлітків.

Прогулянку 5 червня провів її розробник – географ Джек Райт (США).

Новини