Новини

У Дрогобичі відновлять розкопки в катівні НКВС

Учора, 9 липня, у Дрогобичі на засіданні організаційного комітету зі вшанування пам’яті віднайдених останків жертв НКВС, заступник міського голови Василь Качмар ініціював продовження дослідження території колишньої катівні НКВД на вулиці Стрийській, 3.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Як наголосив посадовець, віднайдення та поховання за християнським обрядом останків закатованих енкаведистами краян, які залишилися на території теперішнього корпусу педуніверситету, – не лише спільна позиція теперішнього керівництва міста, а й святий обов’язок усіх, хто, перебуваючи на тій чи іншій посаді, можуть долучитися до цієї справи.

Про те, що у підвальному приміщенні є рештки закатованих людей підтвердив й присутній на нараді Мирон Бучацький – голова товариства «Меморіал». За його словами, у підвальному приміщенні будівлі є криниця, яка, відповідно до креслення, має розміри 1,20 м х 1,20 м та глибиною близько 32 м. За попередніми даними, туди могли скинути близько півтори тисячі вбитих та скалічених людей. Також М.Бучацький нагадав, що під час попередньої спроби розкопати криницю, на глибині 8 метрів було віднайдено людські рештки. Проте через різні обставини криницю так і не вдалося розкопати.

Окрім цього, на засіданні було озвучено інформацію представниками відділу культури та мистецтв ДМР, що на території саду, яка межує з мурами подвір’я колишньої катівні, також є захоронення, які ватро було б дослідити.

Присутній історик, керівник державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак інформував присутніх про процедуру процесу проведення розкопок та організації, які мають необхідне обладнання для сканування території, а відтак і проведення цих робіт.

Заслухавши всі пропозиції, Василь Качмар доручив відповідним структурним підрозділам підготувати звернення до Міністерства освіти і науки України з проханням передати частину підвального приміщення будівлі на вул. Стрийській, 3 для музею «Тюрма на Стрийській», звернення до депутатського корпусу щодо передбачення фінансування для проведення розкопок та звернення до церковних інституцій з проханням призупинити проведення будівельних робіт на території саду до моменту його обстеження.

На завершення засідання організаційного комітету Василь Качмар запропонував створити робочу групу, яка займатиметься організацією відновлення розкопок на території колишньої катівні НКВС.

Новини