Новини

«Фольклорний передзвін» на Львівщині

Упродовж 5-8 липня відбувся ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль «Фольклорний передзвін», повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

У фестивалі взяли участь 148 дітей з 10 творчих колективів з Донецької, Луганської, Тернопільської, Львівської області та Республіки Польща.

Серед гостей – фольклорний гурт «Оксамит» з міста Новопсковськ Луганської області (Керівник – Наталія Шморгун) та Вокальний ансамбль “Руна” (керівники – Тетяна Мольдерф, Галина Дубиніна) з міста Торецьк Донецької області, ансамбль пісні і танцю  Małe Słowianki” з міста Краків Республіки Польща.

Фестиваль відбувався у формі культурно – мистецького табору дітей – учасників творчих колективів, на якому молодь вивчала польську, лемківську, українську пісню з репертуару колективів та український танець.

У межах заходу у Культурно-мистецькому центрі “Львівський Палац мистецтв” відбувся майстер-клас від Галини Якубишин із малювання на склі, інтерактивний майстер-клас від Любомира Кушлика, члена Європейської спілки фольклористів та презентація колекції давніх старовинних українських музичних інструментів, майстер-клас від Віри Олеш із зав’язування українських хусток  та інші заходи.

“В час, коли єднання Сходу і Заходу України є вкрай актуальним, участь у фестивалі творчих колективів з Донецької та Луганської областей допоможе дітям заприятелювати з однолітками, краще пізнати один одного, покаже єдність України в своїх прагненням і цінностях, сприятиме формуванню українців, як єдиної нації”, – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Засновник фестивалю – ГО “Центр розвитку української культури та самоорганізації”. Фестиваль відбувся за підтримки Львівської обласної ради, Львівської обласної адміністрації, департаменту з питань культури, національностей та релігій, департаменту освіти і науки.

 

Новини