Анонси подій

12-15 липня. Фестиваль дизайну вишиванки у Львові

12 липня у Палаці мистецтв стартує виставка вишитого одягу, предметів інтер’єру, прикрас та етнобрендів. Організатори підготували яскраву мистецьку розважальну програму з національними елементами. Все це – у рамках Фестивалю дизайну вишиванки.
«Фестиваль – це не тільки зустріч виробників вишитого одягу та етнобрендів, а й загалом поширенння мистецтва вишивки в різних сферах діяльності. Бренд вишиванки популяризують і заклади харчування, і магазини обладнання, і танцювальні колективи. Тому наша головна ідея – об’єднати виробників, підприємців, творчих людей, які сьогодні поширюють ідею вишивки в Україні. А це досить широкий спектр: предмети інтер’єру, побуту, аксесуари, прикраси, ювелірні вироби, навіть тематичні десерти тощо», – розповіла співорганізаторка фестивалю Олександра Тимчишин.
Окрім того, під час події будуть майстер-класи з бойового гопака, флористики та плетіння українських кіс. А «родзинкою» заходу стануть модні дефіле національних костюмах а також великий аукціон в останній день фестивалю.
У музичну програму увійшли: класична та джазова музика, сучасна українська пісня і танцювальне мистецтво. Музичне дійство відкриватиме фіналіст «Голосу країни» Володимир Окілко,заслужені артисти України Мар’яна Лаба та Василь Понайда, тріо «Крайня хата», а також інші вокалісти. В заключний день відвідувачів розважатимуть молодіжний гурт «МалДіви», дитяча школа «Karparation», юна співачка Анастель, група «GlamBerry», співачка Rypnovska, фіналіст «Голосу країни» Михайло Мирка.
У Палаці мистецтв відбудеться показ унікальних народних костюмів з фонду Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. На показ львів’янам та гостям фестивалю будуть виставлені шість костюмів, які репрезентують національний колорит західних областей України. Ще один костюм надає для експозиції Історико-краєзнавчий музей Винник.
«Ще із 60-х років експонати один за одним накопичували у відділі будівництва при Музеї етнографії. Зараз музейна колекція налічує близько 22 тисяч експонатів – одяг, посуд, предмети народного побуту, церковні книги тощо. Шість комплектів одягу є надзвичайно колоритним, і саме їх зможуть побачити гості «Фестивалю дизайну вишиванки», – зазначив заступник директора з наукової роботи Музею народної архітектури та побуту Сергій Ципишев.
Окремою експозицією будуть представлені 24 сценічних костюми з опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка (з репертуару Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької), художником, дослідником і виконавцем яких є Христина Козак. Автор у своїх сценічних костюмах застосовує як автентичні полтавські техніки вишивання, так і запозичені тоді брокарівські або антинародні (чорно-червоні кольори) з італійських книжок, які потрапили на Полтавщину з ініціативи купця Брокара.
Однією з найважливіших подій Фестивалю дизайну вишиванки у Львівському палаці мистецтв буде відкриття виставки-експозиції автентичного старовинного українського одягу-мистецьких артефактів другої половини ХІХ-початку ХХ ст. – “Святково-обрядове вбрання українців”..Це спільний мистецький проект Історико-краєзнавчого музею у Винниках, Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові та Львівського палацу мистецтв. Виставка проілюстрована світлинами відомого етнографа, фотомитця ХХ ст. Юліана Дороша, які неодноразово відзначали на багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках.
Програма фестивалю:
1-й день (12 липня) – День хітів
11:00 – старт роботи Фестивалю дизайну вишиванки;
15.00-19.00 – Святкові програми: світові джазові хіти, українські хіти, класичні арії від артистів оперного співу. Серед вокалістів: фіналіст «Голосу країни» Володимир Окілко,заслужені артисти України Маріанна Лаба та Василь Понайда, а також інші оперні співаки, гурт «Кармеліти», тріо «Крайня хата»;
16.00 – Огляд виставки старовинної вишивки від Історико-краєзнавчого музею у Винниках (директор музею – Ігор Тимець) у супроводі дуету бандуристок Юлії Когут та Вікторії Гамар; А також: Вишиті картини (пейзажі) Йосифа Цибулі; Сценічні костюми з опери «Наталка Полтавка» з репертуару Львівської опери.
У рамках концерту – показ моделей вишиванок «Вишивка західних регіонів України» (1985-2015, з.д. мистецтв України, старшого викладача Львівської національної академії мистецтв Ірини Грицюк);
Показ моделей вишиванок дизайнерки та майстрині Галинки Шуневич – ексклюзивна вишивка, навіяна красою Карпат;
19:00 – завершення роботи ярмарку Фестивалю дизайну вишиванки.
2-й день (13 липня) –День дитячих розваг і творчості
13.00 – естрадні програми від дитячих студій «FoRa» (керівник – Володимир Кудовба): вокальні виступи, перформанси;
13.00 – майстер-клас з плетіння косичок від Маріанни Войтович;
13.30-14.00 – виступи учнів студії BRAVA produсtion (Борислави Білоцерківської);
15.30 – презентація виставки старовинної вишивки від Історико-краєзнавчого музею у Винниках (директор музею – Ігор Тимець).
3-й день (14 липня)– День танців і моди
11:00 – початок роботи ярмарку Фестивалю дизайну вишиванки;
13.00 – танцювальні програми від колективів: «DEEPWINE», «Гранат», «Насолода», «Звенигород», «Наддністрянка»;
Флешмоб – танець-гопак для танцювальних колективів і всіх охочих;
13.00 – майстер-клас з бойового гопака; майстер-клас із флористики – складання букетів із живих квітів
17.00 – показ колекції сценічного одягу етнодизайнера Оксани Парути (ПП «РУТА Студія – Дизайн);
19:00 – завершення роботи ярмарку Фестивалю дизайну вишиванки.
4-й день (15 липня)– День заключний: Аукціон та фінальний виступ артистів
11:00 – початок роботи ярмарку Фестивалю дизайну вишиванки;
13:00 – танцювальні та музичні програми від колективів: «Насолода», «Звенигород», «Наддністрянка». Флешмоб – танець-гопак для танцювальних колективів і всіх охочих;
13.00 – майстер-клас з бойового гопака;
13.00 – майстер-клас із флористики – складання букетів із живих квітів ;
17.00 – показ колекції сценічного одягу етнодизайнера Оксани Парути (ПП «РУТА Студія – Дизайн) ;
18.00 – виступ музичного колективу «DEEPWINE»;
19.00 – виступ музичного колективу «Gránat»;
19:00 – завершення роботи ярмарку Фестивалю дизайну вишиванки.
На території Палацу мистецтв під час Фестивалю працюватимуть:
Простір смаколиків – зона барбек’ю, кав’ярні, крамниці та ресторації Львова представлять продукцію для відвідувачів, а також можна буде придбати карамель, еклери та солодку вату; Простір 3D та паралельної реальності – «Інший світ»;
Виставка живопису художника Володимира Стадничука;
Виставка живопису та графіки художника Володимира Стасенка;
Мистецький проект «Qtargets – послання миру» українського художника Андрія Черновола;
Дитячий простір – розвага для найменших гостей фестивалю;
Покази обладнання для створення вишивки та речей у етностилі – власники сучасних машин для вишивання ознайомлять з будовою та принципом роботи цих механізмів.
Нагадаємо, що у події є Фейсбук-сторінка – Lvivvyshyvka. Саме там останні новини, оголошення учасників виставки та виступів артистів.
Контактна інформація: Олександра Тимчишин+380676792236

Анонси подій