Фотоекскурсії

Карпатські вершини. Полонина Боржава

Полонина Боржава — гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, між річками Віча і Рікою. Розташований у межах кількох районів Закарпатської області. Боржава є найдовшою полониною Закарпаття – її довжина близько 50 км, а пересічна ширина 3-4 км (місцями до 10 км і більше). Найвищою вершиною Боржави є гора Стій, що має висоту 1681 метрів.

На горі Стій раніше був стратегічно важливий військовий об’єкт – радіолокаційна станція, фундамент куполів якої можна побачити на фото. Розташування станції високо над землею, дозволяло безперешкодно скандувати радарами простір. Адже вищої точки навколо немає – по одну сторону низький Вулканічний хребет та Закарпатська низовина , по іншу- Східні Бескиди. З гори Стій відкривається чудовий вид на рівнинне Закарпаття.

Поблизу розташована гора Великий Верх (1598 м), де перетинаються два головні хребти полонини. З Великого Верху чудово проглядається вся Боржава. Звідси також пролягають популярні туристичні маршрути – найцікавіший з них веде до гори Гемба (1494 м) та водоспаду Шипіт.

Наш шлях пролягає в інший бік, вздовж хребта до гори Плай (1330 м), де розташований ще один цікавий об’єкт-діюча метеостанція. У 2007 році тут було відкрито пам’ятник В’ячеславуЧорноволу який впродовж кількох місяців працював тут начальником загону.

Додамо, що практично всі вершини Боржави не заліснені, що дозволяє без перешкод милуватися чудовими карпатськими краєвидами. Зручним є також добирання сюди – від селища Воловець, яке має пряме залізничне сполучення зі Львовом, до гір Стій або Великий Верх можна піднятися за 3-4 години.

Фото: Романа Начичко

Фотоекскурсії