Новини

Знайдені у Львові єврейські надгробки перенесуть на цвинтар

Активісти організації «Хесед Ар’є» дістали з-під асфальту меншу частину єврейських надгробків, які знайшли під час ремонту вулиці Ганни Барвінок.

Єврейські надгробки – мацеви – які знайшли під час ремонту вулиці Ганни Барвінок, планують впорядкувати в окремий меморіал на Янівському цвинтарі. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник організації «Хесед Ар’є» Олександр Назар.

 «На вулиці Барвінок ще лишається багато мацев. Те, що могли – ми дістали. На інші потрібні гроші, бо треба наймати техніку. Ці надгробки впорядкують на Янівському цвинтарі. Надгробки зберуть докупи, створять стіну пам’яті, куди вмурують надгробки, але все залежить від грошей. Швидко це не робиться: можливо рік-два. Заховання людей, чиї надгробки знайшли, існують, де саме – ми достеменно не знаємо. Можливо, на похованнях зараз прокладена дорога чи стоїть якийсь завод», – каже Олександр Назар.

За його словами, у Львові мацеви вмуровані не тільки у дороги. Організація «Хесед Ар’є» планує домовлятися з районними адміністраціями про співпрацю у їх виявленні та збереженні. Загалом мацеви можна знайти на вулицях Чехова, Личаківській, у подвір’ї Тюрми на Лонцького та біля Краківського ринку.

«Якщо вдасться домовитись – то все буде добре, якщо ні, то надгробки просто викинуть як будівельне сміття. Адміністрація може ставитись по-своєму до цього питання, але роботи виконують робітники. Деколи працює важка техніка, що може копати все докупи та викидати навіть не зауважуючи», – додає він.

Нагадаємо, 22 червня на вулиці Ганни Барвінок, яка є бічною вулиці Чупринки, під асфальтом знайшли єврейські надгробки – мацеви. Згодом львів’ян закликали допомогти у їх демонтажі. Ще раніше, у листопаді 2017 року мацеви знайшли у центрі Львова.

Новини