Новини

У Звенигороді створять історико-культурний парк

У селі Звенигород на місці давньої княжої столиці створять перший в Україні історико-культурний парк. Проект є одним із переможців конкурсу проектів регіонального розвитку Мінрегіону, на його реалізацію виділили близько 12 млн грн у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

“Департамент є ініціатором проекту, ідея виникла при розгляді генерального плану Звенигорода на історико-містобудівній раді, але так як для села не розробляються історико-архітектурні опорні плани, ми вирішили створити цей проект щодо забудови парку, щоб зберегти цінну територію та археологічний ландшафт. Цей проект – один із трьох нашого департаменту виграв на конкурсі проектів регіонального розвитку Мінрегіону і отримав секторальну підтримку. Ми проситимемо статут національного для заповідника і це є наша принципова позиція, щоб зберегти історичні витоки”, – зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

За її словами, проект реалізує три основні завдання: формування  території історико-культурного парку і розроблення технічної документації щодо встановлення меж, створення громадського простору “Звенигородський Майдан”, а також розвиток туристичної інфраструктури.

Як зазначила молодший науковий співробітник НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Наталя Войцещук, історико-культурний парк “Древній Звенигород” захистить територію пам’ятки від руйнувань.

“Наша мета – законсервувати пам’ятку з метою її збереження для майбутніх поколінь, бо зараз вона нищиться. Окрім того це буде місце, куди приїжджатимуть люди не лише з України, а й з-за кордону”,- наголосила Наталя Войцещук.

Відвідувачі парку зможуть побачити елементи археологічної пам’ятки – давнього Звенигорода. Зокрема давні церкви, княжий дитинець, господарські будівлі і оборонні укріплення.

Новини