Новини

Мінекології схвалило «Королівські бескиди»

На Старосамбірщині планують створити національний природний парк «Королівські бескиди». Про це сьогодні, 27 липня, повідомив начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Андрій Сенюк, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Міністерство екології та природних ресурсів України схвалило клопотання про створення національного природного парку «Королівські Бескиди» на території Старосамбірського району.

Парк планують створити на площі 8997 га, за рахунок вилучення земель Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс», зокрема Старосамбірського лісництва – 4297 га, та Дністрянського лісництва – 4700 га.

Генеральний директор ОКС ЛГП «Галсільліс» Мельник В.М. ініціював створення даного Парку. Відтак ідею створення Парку підтримав департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації та Старосамбірська районна рада. Клопотання про створення  нацпарку підготували голова Старосамбірської районної ради Терлецька Т.І та завідувач кафедри ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка, професор, доктор біологічних наук – Тасєнкевич Л.О.

Окрім цього погодження про створення національного природного парку «Королівські Бескиди» надали: Старосамбірська районна рада, Львівська обласна рада, ОКС ЛГП «Галсільліс».

Мінприроди просить Львівську обласну державну адміністрацію  погодити це клопотання із землекористувачами земельних ділянок, зацікавленими органами державної влади і місцевого самоврядування, а також подати проект створення парку до Мінприроди  для підготовки відповідного Указу Президента України.

Окрім підтримки клопотання та надання погодження про створення національного природного парку «Королівські Бескиди», Старосамбірська районна рада під час сесії ухвалила рішення, відповідно до якого припинила рубки в лісових насадженнях, які мають увійти до парку з метою їх збереження.

Зазначимо, що майбутній парк названий так не випадково, оскільки історія району тісно пов’язана із життям родини Короля Данила Галицького, зокрема його сина Лева на честь якого засновано і названо місто Львів.

Нагадаємо, що національний природний парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення, що створюється з метою збереження, відтворення, ефективного та різнобічного використання природних комплексів та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Фінансування національних природних парків здійснюється з державного бюджету.

Слід зазначити, що департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації проводить роботи зі  створення нових національних природних парків з метою збереження природи, а саме:

– «Бойківщина» в Турківському районі (пакет документів з погодженнями вже передано в Мінприроди для підготовки Указу Президен та України);

_ «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара в Сокальському районі ( готується пакет документів для передачі в Мінприроди з метою підготовки Указу Президента України). – розповів Андрій Сенюк.

Новини