Новини

Почався фестиваль середньовічної культури “Ту Стань!”

Лицарські поєдинки, кінні турніри, автентичні ремесла, ярмарок, квести, нічний штурм і лазерне дійство: 3-5 серпня на Львівщині триватиме ХІІІ фестиваль української середньовічної культури “ТуСтань!”, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Особлива увага цьогоріч буде присвячена дітям. Для них створять Дитячу Фортецю із забавами, танцями, постановками та іншими атракціями. Тут на юних відвідувачів чекають дитячий штурм фортеці, ігри, забави, танці, постановка казки. Окрім того, на території фестивалю будуть і інші атракції для дітей: стрільби з луків та арбалетів, майстер-класи від ремісників, квест, археологічна пісочниця, катання на конях та захопливий світ Середньовіччя.

На Ту Стань! 2018 з’явилися Ремісничі Цехи – Цех ювелірів, Цех майстрів роботи з текстилем, Цех книги, Малярський цех, Гончарний цех. Окрім того, будуть майстри з миловаріння, соломкоплетіння, плетення з хвої, витинанки.

Цех книги готує друк гравюр, шиття середньовічних шкіряних записників, вибійки на тканині, малювання на левкасових дошках мініатюр з середньовічних манускриптів, майстер-класи з слов’янської та готичної європейської каліграфії, малювання середньовічних буквиць та ініціалів, розкриття таємниць виготовлення пергаменту.

Ще одна новинка фестивалю – Бойова Школа. E відвідувачів буде можливість не лише спостерігати за боями, а й випробувати власні можливості у цьому непростому ремеслі. У спеціальному місці під керівництвом досвідчених тустанських воїнів відвідувачі матимуть змогу опанувати різні види зброї – від легких одноручних мечів, метальної зброї до важкої древкової зброї. Найбільш відважні та успішні учні школи зможуть провести двобій у справжніх лицарських обладунках та взяти участь у нічному штурмі фортеці.

Технологічною новинкою цьогорічного фестивалю є локація Віртуальної Реальності. Тут під керівництвом SoftServe відвідувачі зможуть здійснити захопливий VR-політ над фортецею. Спеціальна конструкція для пілота, що створює відчуття польоту, реалістична картинка у VR-окулярах та можливість самостійно керувати літальним апаратом гарантують правдиві (читай: гострі) відчуття!

Традиційно діятимуть локації Університет з лекціями на історичну тематику, майстер-класами з середньовічної кулінарії та експозицією середньовічного побуту, Літературна галявина з авторською поезією, декламацією середньовічних творів, літературною майстернею, Театр з майстер-класами та виступами колективів з Калуша, Полтави та Львова.

З детальною програмою Фестивалю можна ознайомитися за посиланням.

Новини