Новини

На порятунок замку у Поморянах виділили 15 млн грн

Департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА оголосив тендер на «Протиаварійні роботи (характер робіт – реставрація) пам’ятки архітектури національного значення Замку-палацу XVI – XVII ст.».

Відповідний тендер на загальну суму 15 млн 124 тисячі гривень був розміщений 27 липня в системі Prozorro, повідомляє Вежа.

Згідно із технічним завданням підрядна організація, що переможе у тендері, проведе підсилення фундаментів, відновлення стіни, реставрацію фасаду з домуровуванням окремих ділянок,  мурування внутрішніх стін, реставрацію та відновлення карнизів, перемуровування димарів.

Окрім того буде проведено укріплення склепіння, стін 1-го та другого поверхів, укріплення вежі. А також перекреття вежі, галереї та інших приміщень, реставрація деревяних сходів, вікон та дверей, та інше.

Усі роботи повинні бути завершенні до 31 грудня 2019 року. Кваліфікація та обрання переможця тендеру відбудеться 21 серпня 2018 року.

Зазначимо, Поморянський замок перебував у аварійному стані з 70-х років минулого століття, а 2008 почали валитись стіни. Активісти неодноразово просили допомогти врятувати пам’ятку архітектури XIV ст. У 2016 році у замку виявили унікальні старовинні розписи на стінах. Пізніше у замку провели протиаварійні роботи та влаштували дерев’яні підпори.

12 квітня 2018 року відбувся обвал стіни від двору східного крила Поморянського замку.

Новини