Новини

Фестиваль Wiz-Art оголосив переможців

Ми сміялись, плакали і співчували разом з ними. Ми співпереживали їхнім героям, критикували їхнє бачення, народжували нові думки, сенси та ідеї. Ми бачили те, що важко помітити неозброєним оком і насолоджувались 127 фільмами зі всіх країн світу. Ми визначали своїх переможців і довіряли їх вибір міжнародному журі.

12 cерпня у Кінопалаці на Театральній відбулося офіційне закриття 11-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. Гран-прі фестивалю отримав фільм режисера з Македонії Ґорана Столевські “Тільки поглянь на неї”, найкращим українським короткометражним фільмом стала стрічка Кирила Жекова “Урок риболовлі”.

Переможців фестивалю визначало міжнародне журі у складі української продюсерки та програмної координаторки – Дарії Бассель, режисера Марка Реймонда Вілкінса та програмного селектора та консультанта багатьох кінофестивалів Масімміліано Нардуллі. Окрім гран-прі також було визначено переможців у номінаціях: “Найкращий сценарій” та “Найкраща режисерська робота”. Два фільми конкурсної програми отримали спеціальні відзнаки журі. Своїх переможців визначили й глядачі фестивалю серед міжнародного та українського конкурсів.

ГРАН-ПРІ ФЕСТИВАЛЮ

ТІЛЬКИ ПОГЛЯНЬ НА НЕЇ 18’ Ґоран Столевські Македонія 2017

Жорстке дівчисько надибує несподіване вирішення своїх проблем у релігійному ритуалі, призначеному виключно для чоловіків.

НАЙКРАЩИЙ СЦЕНАРІЙ ТА ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

РЕТУШ 19’ Каве Мазагері Іран 2017

Чоловік Маріам займається важкою атлетикою в кутку квартири. Несподівано штанга падає йому на горлянку і він опиняється між життям та смертю. Маріам намагається врятувати його, але згодом вирішує припинити спроби й стоїть, спостерігаючи за смертю чоловіка. Переконавшись, що він мертвий, вона бере речі та виходить з дому разом з дитиною. Протягом дня вона вдає, що її чоловік зник і їй нічого невідомо.

НАЙКРАЩА РЕЖИСЕРСЬКА РОБОТА

Я ЗАВЖДИ ЛЮБИТИМУ ТЕБЕ, КОННІ 31’ Аманда Кернел Швеція-Данія 2017

Мінус 30 градусів у маленькому забутому селищі на півночі Швеції. Двадцятирічний Конні вештається одягнений у худі, як злочинець, якому ніде не раді. Вчора, запанікувавши, він покинув свою дівчину, коли та народжувала їхню дитину. Тепер хлопець жалкує про це і хоче повернутись. Чого їй вартуватиме пробачити йому?

НАЙКРАЩИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛЬМ

УРОК РИБОЛОВЛІ 28’ Кирил Жеков Україна 2018

Тарасові 35 років, разом з бабусею він живе у старому київському будинку. Чоловік переживає соціальну та професійну скруту. А ще Тарас має пристрасть до риболовлі. Цю пристрасть він прагне розділити з Людою, дівчиною, з якою він познайомився у Фейсбуці.

#1 СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА МІЖНАРОДНОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ за операторську роботу

ЕЛА – НАРИСИ ПРО ВІД’ЇЗД 25’ Олівер Адам Кусіо Німеччина 2017

Ела живе в провінційному польському містечку. Її повсякденне життя застрягло в рутині, вона балансує між роботою та сім’єю. Проте Ела має мрію — як багато молодих співгромадян вона хоче втекти зі спального району у передмісті до кращого життя на Заході.

#2 СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА УКРАЇНСЬКОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ за акторську гру

Валерії Хілько

ШТАНГІСТ 30’ Дмитро Сухолиткий-Собчук Україна-Польща 2018

На перший погляд, це історія про вартість перемоги в професійному спорті.

ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ УКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ

MIA DONNA 17’ Павло Остріков Україна 2018

Життя 46-річної Оксани змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється у семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може зарадити.

Новини