Новини

У Львові рятують стародавню церкву

Церква, що розташована на вулиці Дорога Кривчицька, 113, нині перебуває в аварійному стані: на зовнішніх стінах є численні вертикальні тріщини від 2 до 12 метрів, повідомляє West News.

Через розташування на крутому схилі та неорганізоване водовідведення з покрівлі церкви та прибудинкової території, вода потрапляла в ґрунт і, як наслідок, деформує схил.

Як розповів настоятель Храму, о. Олексій Кілінський, церква потребує реставрації та перебуває в такому стані вже років 15.

Роботи розпочалися лише цього року, в червні, бо спочатку потрібно було провести повну реставрацію.

“Коли розробляли проект, виявилося, що спочатку потрібно укріпити схил, який, здебільшого, є насипним. Вперше у Львові для цього використали набивні сваї. Крім того, тут працювала важка техніка, довелося свердлити аж до ґрунту свердловини, в які ставили арматуру та зверху заливали бетоном. Тепер залишилося огородження, водовідведення та благоустрій завершити. У планах закінчити роботи до кінця вересня”, – розповів голова Личаківської РА, Іван Лозинський.

Саму реставрацію планують зробити вже після цього укріплення. Хочуть провести також ремонт стін, укріплення храму, реставрація фасадів та благоустрій.

“Проектно-кошторисну документацію для реставрації очікують отримати в кінці вересня. Тоді, після експертизи, планують оголосити тендер”, – розповіла Маріанна Мороз, в.о. начальника управління охорони історичного середовища ЛМР.

Роботи проводить ПП “Буделектромонтаж” на замовлення Личаківської РА. Проектно-кошторисну документацію виготовило НДІ “Проектреконструкція”. Вартість робіт становить 1 млн 189 тис грн.

Хмар Святого Іллі збудований 1698 року на місці первісної дерев’яної церкви. Муровану споруду церкви реконструювали ще 1884 року. За припущеннями дослідників, церкву спорудили на місці капища, де поклонялися Перуну.

Новини