Новини

У Нагуєвичах провели фестивалі до річниці Франка

Два дні відзначали 162 роковини від дня народження Івана Франка на його малій батьківщині в с. Нагуєвичі Дрогобицького району.

Про це повідомляє IA ZIK.

У суботу, 25 серпня, в садибі Франка у Нагуєвичах відбувся Міжнародний літературний фестиваль «Пегас» за участі відомих письменників.

Учора, 26 серпня, на території державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» проходив другий етнофест, програма якого була надзвичайно різноманітною і цікавою.

У садибі Франка розмістилося біля 50 етнолокацій: Бойківщина, Гуцульщина, Лемківщина, гончарі, ковалі, троїсті музики, шкіряний цех, мольфарська аптека, «франко-фото», «франко-ровер», восковий цех, свічкова майстерня від Наталії Маласіки», троїсті музики музею Івана Франка з Криворівні, вироби з бісеру (Верховина), гуцульські рушники і ткацтво (Косів), гуцульська кухня, гуцульська аптека, гончарі Микола Величко та Олександр Дворак, майстер-клас від Левка Скопа та Тетяни Думан, «Вікно-Образ – покровителі Франків» (європейська виставка ікони Івана, Ольги, Петра, Марії…), майстер-клас виробів із соломи «Вухата сова» реконструкція епохи «Захара Беркута»: руські лицарі, мечі та кольчуги, шолом і звитяга; реконструкція бойківських обжинків у саді Франка (професор Михайло Хай)…

У рамках святкувань у каплиці Різдва Пресвятої Богородиці відбувся молебень, який відслужили священики о.Андрій та о.Михайло.

Згодом на сцені літнього театру відбувся концерт мистецьких колективів, де, окрім митців з Дрогобиччини, виступили відомий український лірник, етномузиколог Михайло Хай, самодіяльний народний музичний колектив с.Верхній Ясенів з Гуцульщини.

Незважаючи на проливний дощ і холод, найстійкіші учасники Франкового свята залишилися, щоб послухати цікаві виступи.

Новини