Новини

на Львівщині почався фестиваль винограду і вина

Сьогодні, 1 вересня, взяв свій старт Перший Львівський фестиваль винограду і вина «Галицька  лоза». Участь у відкритті взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, директор департамент агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації Людмила Гончаренко, директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій та інші.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Ми вперше на Львівщині розпочинаємо фестиваль виноградарів та виноробів. Ми сподіваємося, що це буде гарним початком, а надалі цей захід стане традиційним. І щорічно ми демонструватимемо той потенціал, який є на Львівщині. Галузь садівництва та виноградарства починає розвиватись. Держава створює усі сприятливі умови, щоб ця галузь процвітала, а наші люди працювали тут, в Україні, на благо своїх сімей та на благо нашої держави», – зазначила Людмила Гончаренко.

Метою заходу є популяризація галузі виноградарства та демонстрації перспектив та можливостей вирощування винограду на Львівщині.

Зазначимо, що фестиваль триватиме до 2 вересня.

Захід організований ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Довідково:

На території Львівської області налічується близько 100 суб’єктів плодово-ягідних господарств.

Площі насаджень: 14,7 тис. га (6,5 % до площ по Україні), з них у сільськогосподарських підприємствах – 2,2 тис. га, господарства населення – 12,5 тис. га.

Навесні 2018 року закладено близько 50 га нових плодово – ягідних насаджень, таку ж площу господарства планують закласти в осінній період.

96 га з усіх площ плодово-ягідних насаджень області займають виноградники, з них у сільськогосподарських підприємствах – 0,11 га решта  – в господарствах населення.

Новини