Новини

На Жовківщині пройшов фестиваль духовного співу

Вкотре  фестиваль духовного співу «Україна понад усе», що проходив цієї недільної днини в Старій Скваряві, традиційно зібрав поціновувачів прекрасного на щедру гостину до мальовничого Розточанського краю.

Про це повідомляє народний часопис Жовківщини Відродження.

Перед початком концертної програми священнослужителі навколишніх сіл відправили Молебень до архистратига Михаїла. Декан Жовківський о. Ярослав Петруха звернувся до усіх присутніх із духовним повчальним словом.

Відкриваючи ІІІ фестиваль «Україна понад усе», о. Степан Макар, настоятель храму верховних апостолів Петра і Павла с. Старої Скваряви, зазначив: “Ми зібрались тут, аби через пісню прославити Бога. Адже кожна пісня має свій зміст, певне відчуття, яке йде від серця. Нехай ця пісня, яка об’єднала усіх, живе у наших серцях. Щиро вдячний усім духовним наставникам — настоятелям храмів, які супроводжують хорові колективи. Прославляймо через пісню Бога, прославляймо нашу неньку-Україну”.

Староскварявське мистецтво духовного співу відбувалося за участі  церковних хорів, які задіяні при храмах сіл Сопошина, Смерекова, Добросина (на світлині), Глинська, Кунина, Потелича, Мокротина, Старої Скваряви, містечка Куликова, міста Львова хор («Надсяння») та Національного університету «Львівська політехніка» народного чоловічий хор «Орфей» (на світлині).

У рамках фестивалю було проведено майстер-клас з гончарства, презентовано виставки, смаколики місцевих господинь і особливе пригощання кулішем від жовківських козаків-реєстровців.

Ми щасливі, що народилися серед народу з такою багатою душею, народу, що вміє так відчувати свої радощі й чудово виливати свої думи, свої мрії, почуття у пісню. Співаючи, ми зазираємо у нашу історію, у минуле, намагаючись обережно побачити картини народження української нації. Коли звучить пісня, то серце наповнюється почуттям любові до рідного краю, до свого народу, до України.

Новини