Новини

У Львові відкрили музей іграшок

Львів’янин Павло Морозовський збирав по світу забавки періоду Радянського Союзу. За кілька років його колекція розрослася до двох тисяч цяцьок. Найдавнішим скоро виповниться століття. Тож тепер чоловік відкрив перший львівський музей іграшок.

Павлові 38 років і він досі бавиться іграшками. Однак вже по-дорослому. П’ять років тому ностальгія за безтурботним дитинством змусила його розпочати пошуки аналогів своїх перших іграшок. Він прочісував інтернет, брав участь в аукціонах і таки надибав, повідомляє Zaxid.Net.

«Найперша моя іграшка – це така ґумова курочка була. Це подарунок бабусі, дуже цінний. Цінна іграшка була і в той час, і зараз цінна для мене. Але саме вона свого часу загубилася: курочка побігла з сім’ї. Адже, оскільки іграшки передавалися з покоління в покоління, її передали племінникам», ‒ розповів колекціонер Павло Морозовський.

Тепер в його колекції тисячі цяцьок з минулого століття. Та лише 300 з них чоловік показує відвідувачам. Поселив їх у тематичні вітрини: окремо дерев’яні, механічні, ґумові.

Там мешкають ведмеді, яким і 70 років, і 40. Є модні колись міні-квартири з усіма меблями. А є й ляльки на чайнички, які скуповували у сімдесятих.

«Одну з них зробив російський скульптор Лев Сморгон. І вона має 2 лиця. Одне таке красиве-здивоване. А коли личко повертаємо, тут лялька дуже щаслива, наче після бубликів, після чаю», ‒ показав Павло.

Іграшки до колекціонера з’їжджалися не лише з теренів колишнього Радянського Союзу, а й з Німеччини та Англії. Найважче було дістати з пресованої тирси, які виготовляли на Іванівській фабриці. Бо ледь збереглися, адже діти, як справжні батьки, ретельно їх вмивали, пояснив Павло: «Діти знали, що ляльки мають бути чисті. Їх годували, їх мили. А тирса має властивість, як дерево, розбухати у воді. Відповідно, до наших днів дуже мало таких іграшок лишилося».

Музей працює лише два тижні, а в дитячий світ вже потрапило до сотні відвідувачів. У листопаді обіцяють показати новорічні іграшки від 1930-х років. Адже в колекції є більше півсотні Дідів Морозів. Однак Павло нагадує: маєте старі ляльки ‒ не викидайте, поселіть їх у музеї на площі Торговій, що біля Львівської опери.

Новини