Новини

У Львові – виставка про українську принцесу Таїланду

Сьогодні, 21 вересня, Львівський історичний музей, Міжнародний «Anne De Kiev Fest», Почесне Консульство Королівства Таїланд в Україні представили фотовиставку: «Катерина. Українська Принцеса Таїланду».

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Продовжуючи розповідь про видатних жінок світу, «Anne De Kiev Fest» пропонує познайомитись з історією нашої видатної землячки Катерини Десницької.

Участь у відкритті фотовистаки взяв начальник відділу мистецтв та розвитку культури облдержадміністрації  Василь Гладкий.

“Нашу цвіту – по всьому світу. Наші українські коріння, наша українська мова, всторія – впродовж багатьох років поширюється по усьому світу. Ця виставка відкриває нас ще одне віконце, ще одну маленьку історію з-понад інших дивовижних. Дякую усім приченим до цієї виставки за змогу насолодитися таким відкриттям”, – зазначив Василь Гладкий.

Вивчаючи долю цієї непересічної особистості, виставка також розповість про Луцьк, Київ, Бангкок, Париж початку 20-го століття. Середовище і побут, які оточували нашу героїню, її місцеву та південно-східну родину, сучасників та нащадків.

Довідково:

Народилась Катерина Десницька 26 квітня (9 травня) 1886 року в родині голови Луцького окружного суду Івана Степановича Десницького. Згодом родина переїхала до Києва, де Катерина шість років навчалася у найкращій в місті Фундуклеївській жіночій гімназії (серед її випускниць — поетеса Анна Ахматова (Горенко), співачка і дружина відомого художника – Надія Забіла-Врубель, одна із засновниць жіночого руху в Україні – Софія Русова.

На балу синьоока із золотистими косами дівчина познайомилась із гвардійським гусаром. Красивий юнак виявився сином Сіамського короля Рами П’ятого – принцом Чакрабонґсе .Він нещодавно блискуче закінчив імператорський Пажеський корпус і вступив до Академії Генштабу.
У Катрусю заморський принц закохався з першого погляду. Вона відповіла йому взаємністю. Це кохання було щирим і відчайдушним. Проте, Схід і Захід в долі закоханих не поспішали зійтися разом.

Король Сіаму Рама V, керуючись традиціями і законами Королівства, викреслив сина із переліку спадкоємців і невістку-європейку не визнав. По смерті Рами V (Чулалонґкорна), Королівський престол посів його старший син Вачпровуд. Він офіційно визнав шлюб свого брата, а дружина принца одержала титул принцеси Сіаму вищого рангу На Пхітсанулок. Принц Чакрабонґсе став Начальником Генерального штабу сіамської армії. Новий правитель був бездітним, тож Чакрабон став спадкоємцем престолу. 1911-го року подружжя відвідало Київ.
Досі жива внучка Катерини Наріса Чакрабон. Вона написала книгу “Катя і принц Сіаму”. Український переклад цього бестселеру буде презентовано на виставці.

Новини