Фотоекскурсії

Бакота: затока та скельний монастир

Бакотська затока – величезна водойма, що утворилася на місці стародавнього села Бакота (згадуваного ще в 1240 році) в результаті побудови новодністровської греблі і створення Дністровського гідровузла.

Нині Бакотська затока, природа якої вражає красою та різноманітністю – улюблене місце відпочинку багатьох українців.  З вершини Білої гори відкривається прекрасний краєвид: широка водна гладь обрамляється звивистими берегами, а вiд пiднiжжя, просто з днiстрових вод пiдпирають схили, химернi скелi, складенi з вивiтрених тонкошаруватих сланцiв. Тут, мабуть, наймальовничіше місце Дністровського водосховища та й всього Дністровського каньйону

Скельний чоловічий монастир поблизу Бакоти вперше згадано у київській Книзі 1362 року, де той упоминається як «давно існуючий». Засновником монастиря був засновник Києво-Печерської Лаври преподобний старець Антоній. За Іпатіївським літописом, в 1255 році містом заволоділи монголо-татари. Монахи і жителі міста сховалися від них в лабіринті монастирських печер. Загарбники пропонували вийти, здатися і відректися від віри, але не досягнувши успіху в переговорах, засипали вихід величезними каменями, тим самим заживо похоронивши населення в його притулку.

У 1996 році обвал верхньої скелі Білої гори знищив основну масу печер та усипальницю з настінними розписами і фресками XI—XIII століть. Лише в одному місці збереглися залишки келій і поховань монахів, нечисленні руїни Михайлівської церкви і покинуті фруктові сади.

Бакота розташована у хмельницькій області (на межі з Чернівецькою) неподалік від міста Стара Ушиця.

Фото: Романа Начичко

На карті:

Фотоекскурсії